Nowości w wideo-transmisji na żywo. Więcej użytkowników zobaczy relacje za pośrednictwem Facebooka

nowosci w wideo transmisji na zywo wiecej uzytkownikow zobaczy relacje za posrednictwem facebooka
Udostępnij:
W grudniu ubiegłego roku Facebook rozpoczął testy wideo-transmisji na żywo. Wkrótce potem udostępnił funkcję garstce użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, a następnie pozostałym facebookowiczom. Teraz dalej rozwija usługę i wdraża kilka nowości.

Zobaczymy komentarze w powtórkach

Dotychczas transmisja wideo na żywo za pośrednictwem Facebooka umożliwiała przede wszystkim: emisję w czasie rzeczywistym, na którą zaproszona publiczność mogła reagować zostawiając pod klipem komentarze. Nagrany materiał można było zapisać na osi czasu tak, żeby był widoczny dla naszych znajomych. Przy czym dodane przez nich komentarze podczas relacji na żywo nie były już wyświetlane w powtórce.

Wkrótce ma być nieco inaczej. Po zakończonej transmisji dalej będziemy mogli czytać posty zostawiane pod nagraniem – nie znikną. Co ważne, nowe funkcje mają zapewnić emitującym dostęp do szerszego grona odbiorców i sprawić, że widzowie będą brali bardziej aktywny udział w widowisku. I tak, publiczność zaproszona przez nadającego relację na żywo będzie mogła dodawać do transmisji swoich znajomych.

Mapa relacji na żywo

Z kolei organizator emisji uruchomi grupę i zaplanuje wydarzenie, dzięki czemu dostęp do filmu otrzymają wówczas tylko wybrane przez niego osoby. Ponadto na „Mapie Live” będą wyświetlane informacje o transmisjach prowadzonych przez facebookowiczów w różnych regionach świata, dzięki czemu użytkownicy zainteresowani danym tematem będą dołączać do widowiska.

Przedstawiciele spółki wyjaśniają, że zmieni się także sposób interakcji miedzy emitującym wideo, a publicznością. Wkrótce poza komentarzami, widzowie będą mogli oznaczać materiał pełną gamą emocji poprzez dodawanie różnych wariantów polubień. Zaś użytkownik relacjonujący na żywo będzie mógł skorzystać z kreatywnych narzędzi i filtrów, które umożliwią m.in. rysowanie na wideo.

Nowe opcje będą dostępne niebawem

Zespół stojący za projektem wyjaśnia, że wszystkie wyżej opisane funkcje zostaną dodane do „Live video” w ciągu najbliższych tygodni. Dotyczy to zarówno użytkowników Facebooka, którzy korzystają z jego mobilnej wersji na platformach iOS i Android. Żeby rozpocząć transmisję wideo na żywo za pośrednictwem serwisu wystarcz kliknąć na pole „O czym teraz myślisz”, a następnie na ikonę „Live video.