Nowy Business Link w budynku Maraton w Poznaniu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

W budynku Maraton w Poznaniu powstanie kolejna przestrzeń biurowo-co-workingowa Business Link, której otwarcie dla przedsiębiorców planowane na IV kwartał 2017 roku. Będzie to pierwsza z 10 nowych lokalizacji, które zostaną zrealizowane dzięki współpracy Business Link i Skanska.

Najnowsze biura i przestrzenie do pracy Business Link, planowane w poznańskim budynku Maraton to prawie 4 tys. m2 dopasowane do potrzeb kreatywnych przedstawicieli start-upów, małych i średnich przedsiębiorstw, a także międzynarodowych korporacji. Nowa inwestycja zaoferuje około 70 miejsc co-workingowych, 8 sal konferencyjnych i sal spotkań, ponad 30 dedykowanych biurek oraz około 150 zamkniętych biur – 2, 4, 5 i 6 osobowych.

Poznański Business Link będzie zlokalizowany w samym centrum miasta, w pobliżu terenów rekreacyjnych (m.in. Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), a także niedalekich, głównych atrakcji, takich jak Stary Rynek czy Stary Browar. Dodatkowo przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z takich udogodnień jak punkty do ładowania aut elektrycznych, rozwinięta infrastruktura dla rowerzystów – stojaki, szatnie i prysznice. Miłą odmianą dla przedsiębiorców będą zielone tarasy na dachach i patio z fontanną, które umożliwią pracę nie tylko przy biurku, ale również na świeżym powietrzu. Biurowiec Maraton został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dzięki czemu otrzymał certyfikat „Obiekt bez barier”.

Współpraca Skanska i Business Link

Business Link w Maraton to pierwsza z 10-ciu wspólnych inwestycji Business Link i Skanska. Partnerzy będą współtworzyć innowacyjny ekosystem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) dla startupów, małych i średnich firm oraz sektora usług biznesowych. Deweloper zainwestuje do 40 mln złotych w rozwój Business Link, największej sieci co-workingu i prywatnych biur na wynajem w Polsce.

– Bardzo cieszy nas fakt, że współpraca ze Skanska rozwija się tak dynamicznie. Dopiero ogłosiliśmy inwestycję, a już na jesieni planujemy otwarcie pierwszej przestrzeni. Dzięki tej i kolejnym lokalizacjom Business Link umocni się na pozycji lidera w Polsce i stanie się największym graczem na rynku nowoczesnych co-workingowych powierzchni biurowych na Starym Kontynencie. Co więcej, dzięki planowanej ekspansji mamy szansę zostać drugim tego typu graczem na świecie. To daje nam jeszcze większe możliwości wkładu w rozwój przedsiębiorczości i udoskonalania kolejnych przestrzeni dla biznesu – mówi Dariusz Żuk, prezes Business Link.

– Dzięki obecności Business Link w Maratonie nawet jednoosobowe firmy, mikro przedsiębiorstwa oraz środowisko start-upowe będą miały dostęp do nowoczesnej powierzchni biurowej w Poznaniu. Sam budynek został wynajęty przez globalne marki z sektora nowoczesnych usług biznesowych, dla których dostęp do elastycznej powierzchni biurowej jest istotny. Business Link to pierwsza kompleksowa usługa dla biznesu oraz osób poszukujących przestrzeni do kreatywnej i twórczej pracy, uwzgledniająca również programy mentoringowe i akceleracyjne, teraz wspierane wspólnie przez ekspertów Business Link i Skanska – mówi Jarosław Bator, dyrektor rozwoju biznesu w Skanska.

Business Link w Polsce

Business Link to nowoczesne miejsce do rozwoju biznesu. Obecnie udostępnia 12 przestrzeni biurowo-co-workingowych, dostępnych 24/7 w 10 miastach w Polsce, w tym m.in.: w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji biura zamknięte, biurka dedykowane, przestrzeń co-workingową oraz sale spotkań. W ramach wynajmowanego miejsca Business Link zapewnia dostęp do specjalistycznej wiedzy i sieci kontaktów z przedsiębiorstwami z całej Polski. Wśród niestandardowych pomysłów sprzyjających efektywnej pracy znaleźć można takie udogodnienia jak: ściankę wspinaczkową, hamaki, fotele masujące czy sauny. W budynku „Maraton” w Poznaniu powstanie drugi Business Link. Obecnie przedsiębiorcy mają dostęp do przestrzeni biurowo-co-workingowych znajdującej się w „Malta Office Park”.