Nowy dział Dom i Ogród eBay.com będzie promował oferty polskich sprzedawców

Dodane: 16.03.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

eBay wprowadził nowy dział Home & Garden (Dom i Ogród) w serwisie eBay.com. Od teraz oferty polskich sprzedawców wystawione na eBay.com w kategorii Home & Garden będą udostępniane kupującym z ponad 30 europejskich rynków poprzez nowy dział z wyszukiwaniem opartym na wizualizacjach.

Ponadto od końca marca, wybrani polscy sprzedawcy będą mogli prezentować swoje oferty w tym nowym, dedykowanym dziale Home & Garden eBay.com bez opłat i prowizji. Ten nowy sposób na dotarcie do europejskich klientów powinien wpłynąć korzystnie na możliwości sprzedażowe polskiej branży meblowej. 

Celem eBay jest stanie się najlepszym partnerem dla polskich sprzedawców w zakresie sprzedaży krajowej i międzynarodowej oraz umożliwienie im dotarcia do 167 milionów aktywnych kupujących na eBay z całego świata. 

Nowy sposób prezentacji ofert z kategorii Home & Garden na eBay.com umożliwia kupującym nowoczesne wyszukiwanie oparte o wizualizacje wystroju wnętrz z podziałem na pokoje (jadalnia, sypialnia, łazienka czy pokój dziecięcy), jak również pojedyncze produkty. Nowy dział Home & Garden będzie dostępny dla kupujących z 30 europejskich rynków (w tym Węgier, Białorusi, Szwecji, Czech, Rumunii i Chorwacji) w ramach globalnego interfejsu zakupowego na eBay.com, w którym kupującym prezentowane są oferty z wysyłką do ich kraju i cenami w ich krajowej walucie. 

– eBay dostrzega wielki potencjał polskiej branży meblowej i pragnie jeszcze bardziej ułatwić lokalnym firmom sprzedaż na zagranicznych rynkach. Już teraz produkty z kategorii Dom i Ogród mają znaczący udział w sprzedaży towarów z Polski przez eBay. Dzięki tym zmianom, proces zakupowo-sprzedażowy stanie się jeszcze wygodniejszy i bardziej dostosowany do potrzeb klientów – powiedziała Małgorzata Gliszczyńska, Dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay. 

Od końca marca, wybrani polscy sprzedawcy będą mogli zaprezentować swoje produkty w nowym, dedykowanym dziale Home & Garden na eBay.com bez opłat za wystawienie i prowizji od sprzedaży przez maksymalnie 3 miesiące. Ponadto, w ubiegłym roku eBay na stałe zniósł opłaty za wystawienie produktów na eBay.pl, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych z Polski. Dzięki temu sprzedawcy mogą wystawiać nieograniczone liczby ofert na polskim rynku bez ponoszenia opłat. 

Według danych Biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, Polska jest szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie. Wartość produkcji mebli w naszym kraju w roku 2016 osiągnęła wartość 42,45 mld zł. Na wartość rynku składa się działalność niemal 26 tysięcy zarejestrowanych podmiotów gospodarczych, z których ponad 22 tysiące stanowią mikroprzedsiębiorstwa. Zmiany wprowadzane przez eBay mogą więc wpłynąć korzystnie na możliwości sprzedażowe polskich producentów mebli i zwiększyć szanse na wejście na rynki zagraniczne. 

Wizualizacje nowego działu Home & Garden eBay.com, w którym udostępniane będą oferty polskich sprzedawców, można znaleźć na stronie http://www.ebay.com/rpp/home-and-garden-roe

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem