Nowy fundusz Inovo Venture Partners zainwestował 0,8 mln euro w startup Eyerim

Dodane: 12.02.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Zespół stojący za inwestycjami w takie spółki jak Brand24, Booksy czy ECC Games stworzył nowy fundusz Inovo Venture Partners, który właśnie dokonał pierwszej inwestycji w startup Eyerim.

Nowy fundusz Inovo Venture Partners zrealizował pierwszą inwestycję w startup Eyerim, który dynamicznie rozwija się w regionie Europy Środkowej. Decyzja Eyerim o współpracy z Inovo Venture Partners była podjęta nie tylko potrzebą uzyskania finansowania, ale przede wszystkim transferu wiedzy i doświadczeń. Całkowity nowy kapitał spółki wynosi 1,5 mln euro, gdzie Inovo zapewniło 0,8 mln euro, a 3TS – 0,7 mln euro.

Eyerim jest internetowym sklepem oferującym ekskluzywne okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne i sportowe, oprawki oraz akcesoria. Spółka działa na 12 rynkach w obszarze CEE gdzie zdobyła już pozycję lidera m.in. w Polsce, Słowacji, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. W planach Eyerim jest zwiększenie udziału na obecnych rynkach oraz wejście na nowe. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań Eyerim jest wirtualna przymierzalnia, która ułatwia użytkownikom dobranie odpowiedniego kształtu oprawek oraz wysuwa propozycje spośród dostępnych na stronie.

– Na początku istnienia funduszu inwestowaliśmy w spółki zarówno na etapie pomysłu, jak również rozwoju. Okazuje się, że ten drugi wygenerował i nadal przynosi dużo wyższe zwroty. Zaobserwowaliśmy, że ci przedsiębiorcy stanowią dużą grupę i szukają kilkumilionowego wsparcia. Niestety taka kwota dla większości polskich funduszy jest zbyt wysoka, a globalne jeszcze nie są zainteresowane firmami na wczesnym etapie rozwoju. Powstała nisza niesie ze sobą ogromny potencjał. Dokładnie taką spółką jest Eyerim. W Inovo oprócz dokładnej selekcji podejmujemy zaledwie 1 inwestycję rocznie na partnera, aby zapewnić pełnowartościowe wsparcie wybranym spółkom – tłumaczy Tomasz Swieboda, prezes zarządu Inovo Venture Partners.

Inovo Venture Partners skierowany jest do spółek na wczesnym etapie rozwoju – rundy A (rundy ok. 4-20 mln zł). Fundusz szuka spółek z globalnym potencjałem i chce przeprowadzić 15 transakcji w ciągu najbliższych 5 lat. Kapitalizacja funduszu będzie wynosić ok. 100 mln zł.

W zespole zarządzającym funduszem są Tomasz Swieboda i Maciej Małysz, a w operacyjnym Michał Rokosz (wcześniej Foodpanda i Booksy). Dodatkowo, Inovo Venture Partners jest wspierane przez Damiana Zapłatę, który będzie pełnił rolę Venture Partnera.

W fundusz Inovo Venture Partners zainwestowali m.in. Stefan Batory (Booksy), Tomasz Nowiński (Travelist), Marcin Tchórzewski (Coders Lab), Krzysztof Dębowski (SARE, Senuto), Jakub Górski i Maciej Grzonkowski (Cubiware).

– Od kilkunastu lat jestem blisko związany z startupami oraz funduszami VC w Polsce. Inovo Venture Partners ma wizję zbudowania funduszu działającego na najwyższym światowym poziomie i koncentrującego się na wspieraniu lokalnych firm w międzynarodowym rozwoju. Mam nadzieje, że moje doświadczenia w budowie i skalowaniu biznesów technologicznych w regionie będzie cenne dla spółek z portfela inwestycyjnego Inovo. Szybkie zwiększanie skali biznesu to największe wyzwanie dla większości startupów w Polsce. – komentuje Damian Zapłata, venture partner w funduszu.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem