Nowy iPhone 12 Mini będzie najmniejszym smartfonem od Apple

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Nowy iPhone 12 Mini będzie najmniejszym smartfonem od Apple

Udostępnij:

Rodzina smartfonów od Apple’a wciąż się rozrasta. Najnowsze wieści głoszą, że wkrótce możemy się spodziewać premiery zupełnie nowego modelu. Czym się będzie wyróżniał iPhone 12 Mini?
Wiele osób narzeka na to, że dzisiejsze smartfony są duże i nieporęczne. Faktycznie na rynku mamy niewiele modeli, które jesteśmy jeszcze w stanie obsługiwać jedną ręką. Do tej pory jednym z nich był iPhone SE (wyświetlacz 4.7″), ale jeśli zależy nam na smartfonie z systemem iOS, to wkrótce będziemy mieć jeszcze jeden model do wyboru.

Mowa o nowym modelu iPhone 12 Mini, która może być interesującą alternatywą dla osób poszukujących mniejszego smartfona, który jesteśmy w stanie chociażby schować do kieszeni spodni. Przekątna ekranu nowego modelu od Apple’a ma wynosić 5,4”  – będzie zatem mniejszy od iPhone’a 11 i iPhone’a 11 Pro, ale też nieco większy od iPhone’a SE 2020.

Foto: Macrumors.com

Oprócz rozmiaru niewiele wiemy na temat nowego modelu – z przecieków dochodzą informację, że pod względem technologicznym będzie to następca modelu SE i że otrzyma bardzo wydajny procesor A14 Bionic z nowego iPada Air.

Będzie to też najtańsza propozycja z wszystkich nowych modeli z całej rodziny „dwunastek”, która wystąpi w aż czterech wariantach:

  • iPhone 12 mini — ekran o przekątnej długości 5,4-cala,
  • iPhone 12 — ekran o przekątnej długości 6,1-cala,
  • iPhone 12 Pro — ekran o przekątnej długości 6,1-cala,
  • iPhone 12 Pro Max — ekran o przekątnej długości 6,7-cala.

Z pewnością więcej na temat iPhone’a 12 Mini i pozostałych smartfonów z serii 12 dowiemy się wkrótce na konferencji Apple’a, która jest planowana na październik. Na rynek smartfony trafią prawdopodobnie w listopadzie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem