Nowy Kontomierz.pl: debiut po raz drugi

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Po gruntownych zmianach Kontomierz.pl – narzędzie do zarządzania finansami osobistymi online – debiutuje po raz drugi.

Po gruntownych zmianach Kontomierz.pl – narzędzie do zarządzania finansami osobistymi online – debiutuje po raz drugi.

Kontomierz.pl działa na rynku już od ponad dwóch lat. Zdobył w tym czasie zaufanie już ponad 27 tysięcy użytkowników, którzy dzięki niemu mają całościowy wgląd i kontrolę nad swoimi finansami. Od początku ich opinie i sugestie były ważne dla twórców i determinowały kierunki rozwoju aplikacji. Link do demo nowego systemu: https://kontomierz.pl/k4/login_to_demo.

Kontomierz.pl, który właśnie debiutuje po raz drugi, to zupełnie nowy serwis, dorównujący pod względem otwartości, intuicyjności i współpracy z użytkownikiem najlepszym światowym rozwiązaniom. Wszystko w nim dzieje się natychmiast i dokładnie tak, jak oczekuje użytkownik. Poniżej zestaw wprowadzonych ulepszeń.

Przyjazny użytkownikom
Kontomierz.pl uzyskał spójny wygląd i działanie wszystkich funkcji, przez co użytkownik praktycznie nie musi się go uczyć. Przeorganizowane zakładki też są intuicyjne dla użytkownika, bo dzielą się na proste: Podsumowanie, Analizuj, Oszczędzaj, Zarabiaj. Dzięki użyciu HTML5, najważniejsze dane może edytować „in place”, czyli bez konieczności otwierania jakichkolwiek formularzy.

Elastyczna analiza
Kontomierz.pl zawsze kładł nacisk na przejrzystość prezentowania danych i czytelność wykresów. W nowej wersji do perfekcji doprowadził zgodność z najnowszymi trendami i dobrymi praktykami w zakresie analizy złożonych danych, wykorzystując przy tym przyzwyczajenia użytkowników z innych podobnych aplikacji, jak np. Google Analytics.

Szybki
Aplikacja od podstaw została zbudowana jest w oparciu o HTML5, dzięki czemu zawsze przeładowywane są tylko te fragmenty strony, które się zmieniły. W efekcie użytkownik doświadcza wrażenia błyskawicznego działania aplikacji.

Elegancki
Nowy Kontomierz został zaprojektowany graficznie z myślą, że grafika nie jest celem samym w sobie, tylko ma ułatwiać posługiwanie się aplikacją. Nowy „layout” dostarcza bogatej wizualizacji danych i nie jest uciążliwy nawet przy długotrwałej pracy z aplikacją. Wygląd nowego Kontomierz.pl jest lekki i profesjonalny.

Przejrzysty bilans
Podsumowanie przychodów i wydatków zaczyna się od bilansu bieżącego miesiąca. Jednym kliknięciem można przejrzeć historię miesięcznych bilansów. Można też przeanalizować bilans dowolnego podzbioru danych, np. bilans firmy, bilans rozliczeń z bratem, bilans roczny itp.

Nowy Kontomierz uwypukla rolę budżetowania poprzez wprowadzenie wskaźnika „Pozostało do wydania”. Natychmiast po zalogowaniu użytkownik widzi, ile może jeszcze wydać, aby zamknąć się w całkowitym miesięcznym budżecie. Ułatwia również planowanie miesiąca wprowadzając wskaźnik „Pozostało do zapłaty”, który podsumowuje wszystkie zaplanowane płatności (np. rachunki). Podsumowanie bieżącego miesiąca pozwala z kolei rzutem oka porównać trzy kluczowe wskaźniki:

  • bilans
  • pozostało do wydania
  • pozostało do zapłaty.

Każdy wskaźnik ma jasny cel i użytkownik zyskuje motywację do optymalizacji zarządzania swoimi finansami.

Przeglądarka transakcji
Dane z wielu kont bankowych i portfeli użytkownika są na jednej liście, co daje całościowy obraz stanu finansów osobistych. Możliwe jest wielokryterialne filtrowanie i wyszukiwanie swoich przychodów i wydatków – nie tylko po datach i tekście, ale także po kategoriach, „tagach” i innych parametrach. Kontomierz.pl umożliwia również edycję transakcji bezpośrednio na liście – „in place”, co jest inteligentnym uzupełnieniem automatycznej pracy Kontomierz.pl.   

Świnki skarbonki
Nowy Kontomierz rozwija idę oszczędzania poprzez prowadzenie skarbonek na wybrane cele. Użytkownik graficznie widzi postęp, stopień realizacji celu i historię zasileń skarbonki.

Analiza i wizualizacja lokat
Nowy Kontomierz oferuje bardzo bogatą analizę i wizualizację lokat, uwzględniając m.in. kapitalizację dzienną i obliczanie faktycznego ROI z całej inwestycji. Pozwala to porównywać lokaty z innymi przedsięwzięciami inwestycyjnymi. Użytkownik widzi w formie graficznej i tekstowej, ile już lokaty „wypracowały” i na co może liczyć po zamknięciu lokaty.

Drugą tak intuicyjną, przyjazną użytkownikom aplikację będzie trudno znaleźć w polskim internecie. Po 30-dniowym okresie otwartego testowania nowego serwisu Kontomierz.pl planuje wprowadzić płatne konta premium dla bardziej wymagających użytkowników. Podstawowe funkcje do których przyzwyczaili się użytkownicy poprzedniej wersji pozostaną darmowe.

Zasadę działania Kontomierz.pl tłumaczy film:

źródło: informacja prasowa