Nowy mobilny wymiar książkowej społeczności!

nowy mobilny wymiar ksiazkowej spolecznosci
Udostępnij:
Nie lada gratka dla książkowych moli! Lubimyczytać.pl – największy w Polsce książkowy serwis społecznościowy, który miesięcznie odwiedza przeszło 1 mln użytkowników, wprowadza na rynek aplikację mobilną, łączącą funkcje wirtualnej biblioteczki, wyszukiwarki książek za pomocą zdjęć okładek...

Nie lada gratka dla książkowych moli! Lubimyczytać.pl – największy w Polsce książkowy serwis społecznościowy, który miesięcznie odwiedza przeszło 1 mln użytkowników, wprowadza na rynek aplikację mobilną, łączącą funkcje wirtualnej biblioteczki, wyszukiwarki książek za pomocą zdjęć okładek, porównywarki cen i czytnika ebooków.


Dziś w ręce miłośników książek trafia bezpłatna aplikacja mobilna lubimyczytać.pl, która oprócz funkcjonalności serwisu społecznościowego, umożliwia wyszukiwanie książek za pomocą zdjęć okładek, poznawanie opinii oraz rekomendacji innych czytelników, czytanie ebooków w formacie .epub lub .pdf (również darmowych książek i fragmentów udostępnionych w aplikacji) oraz rozbudowywanie sieci znajomych i wyszukiwanie użytkowników o podobnych gustach czytelniczych.

W pierwszej kolejności aplikacja dostępna będzie w Google Play, następnie w App Store, a w 1 kwartale 2013 roku na system Windows Phone.

Aplikacja jest bardzo rozbudowana, powiązana ściśle z profilem użytkownika serwisu lubimyczytać.pl, chociaż osoby, które nie posiadają konta także będą mogły korzystać z niektórych funkcji aplikacji – np. wyszukiwarki książek i porównywarki cen. Jakie zatem przyjemności czekają książkowego mola, który ściągnie aplikację? Oto najważniejsze z nich:

  • Wyszukiwanie książek. Nic prostszego – wystarczy zrobić zdjęcie okładce albo jej wydrukowi na reklamie w prasie, na billboardzie, w katalogu itd., ewentualnie użyć wyszukiwarki tekstowej lub zeskanować kod kreskowy, aby system przekierował na stronę danej książki dostępnej w bazie przeszło 160 tys. tytułów. Tutaj możemy przeczytać recenzje innych użytkowników, zobaczyć, co o książce napisali nasi znajomi, umieścić własną opinię, przeczytać cytaty z książki i oznaczyć wybrane jako ulubione, przeczytać informacje o autorze czy zostać jego fanem.
  • Porównywanie ofert w księgarniach. Coś dla łowców okazji! Aplikacja wyświetla ceny danej książki w największych księgarniach internetowych i przekierowuje czytelnika bezpośrednio do sklepu, gdzie może dokonać zakupu.
  • Zarządzanie biblioteczką i kontem użytkownika. Użytkownik loguje się za pośrednictwem aplikacji do swojego konta na lubimyczytać.pl. Może zarządzać swoją wirtualną biblioteczką - dodawać książki na półki, tworzyć nowe półki, oznaczać książki, które przeczytał, chce przeczytać albo teraz czyta. Aplikacja daje dostęp niemal do wszystkich funkcjonalności serwisu lubimyczytać.pl.
  • Społeczność. Czytelnik tworzy sieć znajomych i obserwowanych, ma możliwość śledzenia co czytają i piszą o książkach.
  • Gustoteka – czyli biblioteka gustów! Każdy może wyszukać użytkowników o podobnych gustach czytelniczych! Zaawansowany algorytm porównuje oceny książek, które wystawili użytkownicy i wyświetla procentowo zbieżność gustów czytelniczych. Dodatkowo możemy określić promień wyszukiwania użytkowników lubimyczytać.pl (do 100 km.).
  • Komunikacja. System umożliwia wysyłanie prywatnych wiadomości do innych użytkowników lubimyczytać.pl.
  • Ebooki. Do dyspozycji czytelników oddano setki darmowych ebooków (z zasobów wolnelektury.pl) i fragmentów książek udostępnionych przez wydawnictwa, które można czytać i przeglądać nie opuszczając aplikacji!

Aplikacja do rozpoznawania obrazów wykorzystuje api www.recognize.im firmy iTraff Technology. W podstawowej wersji aplikacji użytkownik ma możliwość wyszukania 100 książek za pomocą zdjęć okładek. Wykupienie konta premium gwarantuje możliwość wykonywania nieograniczonej ilości zdjęć okładek oraz blokuje wyświetlanie reklam. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

źródło: informacja prasowa