Nowy system firmy Nvidia w kilka sekund zmieni bazgroły w realistyczne krajobrazy

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Nowy system firmy Nvidia w kilka sekund zmieni bazgroły w realistyczne krajobrazy

Udostępnij:

Ten nowy, imponujący system marki Nvidia – GauGAN – może stać się poważną konkurencją dla zawodowych fotografów. W zaledwie kilka sekund, dzięki technologii AI, zamieni zwykłe bohomazy w fotorealistyczne krajobrazy.

GauGAN to nowy system marki Nvidia, który korzystając z generatywnych sieci kontradyktoryjnych (GAN, czyli zbiór algorytmów sztucznej inteligencji, zdolny do samodzielnego uczenia się), pozwala użytkownikom zmieniać szkice w fotorealistyczne krajobrazy w zaledwie kilka sekund.  

System GauGAN oferuje trzy narzędzia do szkicowania: wiaderko z farbą, pióro oraz ołówek. Aby narysować cokolwiek, trzeba też wybrać dany obiekt, w zależności od tego co chcemy narysować – chmurę, rzekę, trawę, czy na przykład górę.

Co ciekawe, GauGAN jest niedeterministyczny, czyli nawet jeśli dwaj użytkownicy stworzą ten sam szkic z wykorzystaniem identycznych ustawień, liczby losowe wbudowane w system sprawią, że efekt końcowy będzie się różnił.

System GauGAN najprawdopodobniej będzie dostępny na platformie firmy Nvidia Playground AI. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, kiedy projekt oficjalnie wejdzie w życie.

Zachęcamy również do przeczytania o Comixify, czyli grupie studentów Politechniki Warszawskiej, którzy stworzyli algorytm, przekształcający filmy w komiksy.