Nowy zarząd CyberRescue. Strażą pożarną w sieci teraz dowodzą kobiety

nowy zarzad cyberrescue straza pozarna w sieci teraz dowodza kobiety
Udostępnij:
Z początkiem 2020 r. zaszły zmiany w zarządzie warszawsko-łódzkiego startupu CyberRescue. Od teraz zasiadają w nim Magda Adamczewska i Ewelina Dogońska. Dzięki temu management przedsiębiorstwa stał się odzwierciedleniem całego teamu, w którym dominują kobiety.

CyberRescue to straż pożarna w sieci. Specjalizuje się w pomocy osobom poszkodowanym przez cyberprzestępców. Jej pracownicy to zespół specjalistek i specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Pomagają swoim Klientom, którzy padają ofiarami phishingu, nieuczciwego sprzedawcy internetowego, bądź tracą konto na portalu społecznościowym. Firma prowadzi działalność informacyjną, ostrzegając swoich Klientów przed działaniami hakerów przy pomocy specjalnie do tego stworzonych alertów na platformie Messenger.

W CyberRescue 100 proc. managementu stanowią kobiety, a w całym zespole jest ich niemal 80 proc. Aktualne Panie Prezes związane są z CyberRescue od wielu miesięcy. Do tej pory Ewelina pełniła w CyberRescue rolę Marketing & Communication Managera, a Magda – Head of Operations.

– Nowy skład zarządu oddaje charakter CyberRescue. Patrząc na nas – kobiety w CyberRescue – nie da się nie zauważyć empatii w podejściu do problemów Klienta. To właśnie świadome wykorzystanie naszych najlepszych umiejętności i inwestowanie ich w zrozumienie drugiej osoby sprawiają, że nasza działalność jest tak unikatowa – podkreśla Ewelina Dogońska.

– Aktywnie partycypujemy w szalenie dla nas ważnym, a jednocześnie nadal nie do końca respektowanym trendzie, dążącym do wyrównania procentowego udziału kobiet i mężczyzn, zarówno w sektorze managerskim, jak i IT. Biznesowo jesteśmy bardzo świadome stojącego przed nami wyzwania. Aktualnie rozmawiamy z kilkoma dużymi partnerami. Liczymy na to, że nasze usługi niebawem będą dostępne dla każdego – dodaje Magda Adamczewska.

Startup istnieje od 2018 roku, a już może pochwalić się blisko 100 000 Klientów. Celem nowego zarządu jest dalszy rozwój firmy, między innymi poprzez nawiązanie współpracy z kolejnymi podmiotami. Obecnie z usług firmy mogą korzystać osoby posiadające konto w mBanku oraz w Santanderze.