O 21 włącz tę aplikację. Razem z milionami graczy na świecie powalcz o gotówkę

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Codziennie o godzinie 21 (CET) miliony użytkowników na całych świecie uruchamiają jedną aplikację i czekają na zestaw dwunastu pytań. Jeśli odpowiedzą poprawnie na każde z nich, wygrają gotówkę. A nagrody główne mają różną wartość. W minionego „Sylwestra” wyniosła ona 18 tys. dolarów do podziału.

Dwanaście pytań jednokrotnego wyboru dzieli każdego użytkownika aplikacji HQ Trivia od wygranej. Ta zachęca wszystkich do udziału w wirtualnym teleturnieju, w którym główna nagroda trafia do zwycięzców, a nie jednego zwycięzcy. Być może właśnie to przekonuje miliony użytkowników do tego, by codziennie o godzinie 21 wziąć przerwę w pracy, wygodnie usiąść w fotelu i włączyć właśnie tę aplikację.

Najpierw Vine, później HQ Trivia

Za stworzeniem tej aplikacji stoją dwaj przedsiębiorcy z doświadczeniem w świecie startupów. Rus Yusupov i Colin Kroll w 2012 roku stworzyli aplikację Vine, która polegała na nagrywaniu sześciosekundowych filmów i dzieleniu się nimi ze znajomymi. Swój startup szybko sprzedali Twitterowi, który w ubiegłym roku postanowił zamknąć Vine. Yusupov i Kroll nie przestali tworzyć ciekawych aplikacji.

Przerzucili się na rozrywkę i stworzyli aplikację HQ Trivia. Jej główną funkcją jest organizowanie codziennie wirtualnych quizów, w których wziąć udział mogą użytkownicy. Najlepsi, czyli Ci, którzy bezbłędnie zaznaczą poprawne odpowiedzi w każdym z dwunastu pytań, zostaną nagrodzeni gotówką. Co ciekawe, nikt nie zna dokładnej wygranej, bo codziennie jest inna i zależy od kilku czynników.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z twitter.com/sarahvrose/ | fot. Sarah Rose

Raz 18 tys. dolarów, raz 10 tys. dolarów

Niestety nie wiemy dlaczego w Sylwestra nagrodą główną było 18 tysięcy dolarów, a kilka dni temu można było wygrać 10 tysięcy dolarów. Wiemy za to, że nagroda trafia do kilku, kilkunastu, a nawet kilkuset użytkowników z całego świata, którzy poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania. A wygrana trafia bezpośrednio na nasze konto w banku, gdyż możemy je przesłać podając swój adres e-mail, bądź login do konta na PayPalu.

Jak widać po zdjęciach na portalach społecznościowych, aplikacja wciąga i zachęca do spotkania ze znajomymi. W sieci możemy znaleźć mnóstwo zdjęć, jak wspólni znajomi razem rozwiązują pytania z quizu, bo co dwie głowy to nie jedna. Co jeszcze wzbudza zainteresowanie użytkowników? To, że każdego dnia, ktoś inny jest prezenterem i czyta pytania użytkownikom. 

Dwa tysiące dolarów do wygrania

Dzisiaj o 21 do wygrania jest dwa tysiące dolarów. Pytania pojawią się na żywo i zostaną przeczytane przez prezentera. Jeśli chcecie wziąć udział w wyzwaniu i odpowiedzieć na 12 pytań z wiedzy ogólnej, pobierzcie aplikację dostępną w AppStore oraz w Google Play. Ja o 21 włączę aplikację, zagram i zrobię wszystko, by wygrać co najmniej 20 dolarów. Od tej kwoty można wypłacać należności.