Obserwator startupowy – numer 11

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Poprzedni tydzień minął pod znakiem słonecznych dni i burzowych nocy. Podobnie było w świecie startupów, o czym dowiesz się z poniższego podsumowania. Przedstawiamy kolejny numer magazynu „Obserwator startupowy”.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z picjumbo.com

Polska

1. Dziewięć firm w programie akceleracyjnym Huge Thing wspieranym przez Alior Bank

Do zasadniczego etapu HugeThing, czyli programu akceleracyjnego realizowanego wspólnie przez Alior Bank i Huge Thing, wybrano 9 startupów z sektora FinTech. Do 20 września startupy wezmą udział w serii warsztatów i wyjazdów mających pomóc im w rozwoju innowacyjnych projektów.

http://bit.ly/2ua6hkA

2. Rekordowe półrocze BLIKA: prawie 13 milionów transakcji

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. Polacy zrealizowali BLIKIEM łącznie prawie 13 milionów transakcji. W samym drugim kwartale 2017 r. liczba transakcji BLIKIEM wyniosła blisko 7 mln – to wzrost o 21 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału. Usługa jest dostępna od czerwca w około 750 urządzeniach w całej Polsce.

http://bit.ly/2vohY6Z

3. Black Pearls VC inwestuje w badania nad algami

Zespół naukowców z Politechniki Warszawskiej, pod kierownictwem Mateusza Delekty i nadzorem prof. Tomasza Ciacha opracuje nowatorski sposób hodowli i wykorzystania alg morskich. Green Goods realizowany będzie we współpracy z funduszem inwestycyjnym Black Pearls VC i amerykańskim koinwestorem.

http://bit.ly/2htMabm

Świat

1. Zbierali 5,3 mln dolarów na rozwój, dostali znacznie więcej. Klienci zaskoczyli ten startup

Twórcy Revolut, aplikacji do zarządzania kartami płatniczymi, mogą być dumni ze swojego rozwiązania, ponieważ klienci bardzo zaangażowali się w jego rozwój. Dowodem niech będzie to, że aż 40 tys. z nich zaoferowało pomoc finansową. Firma potrzebowała 5,3 mln dolarów, a otrzymała propozycję na 22.

http://bit.ly/2uNE2Hf

2. Dwa miliony funtów dla SimplyCook. Dostarczy przyprawy do samodzielnego przyrządzenia potraw

SimplyCook za 8,99 funta prześle do nas paczkę z dodatkami w postaci przypraw do ulubionych potraw. Jeden zestaw dodatków pozwoli na doprawienie czterech posiłków. Startup pozyskał właśnie dwa miliony funtów finansowania od 500 Startups, Episode 1 oraz Maxfield Capital.

http://tcrn.ch/2u9VAP6

3. Chiński gigant zainwestował w europejski startup. Taxify z nowym inwestorem

Didi Chuxing, który stanął do walki z Uberem i inwestuje w prawie wszystkich konkurentów tej aplikacji do zamawiania odpłatnych podwózek, nawiązał właśnie współpracę z estońskim starutpem. Didi chce wesprzeć Taxify w ekspansji, choć już teraz działa w 25 krajach i zainteresowała 2,5 miliona użytkowników.

http://bit.ly/2wddopV

4. Ten startup pomoże stworzyć spersonalizowaną bajkę. Właśnie pozyskał 8,5 mln dolarów finansowania

Wonderbly to aplikacja webowa stworzona w Londynie, za pomocą której możemy zamówić spersonalizowaną bajkę dla naszych dzieci. Wystarczy, że wybierzemy wzór książeczki i wpiszemy imię dziecka, a opowiadanie będzie dotyczyło niego. Jedną z książek sprzedał w nakładzie 2,7 mln sztuk.

http://bit.ly/2tYKA2Q

5. Unilever Ventures zainwestował w startup ze stajni Rocket Internet

Helpling, serwis do zamawiania usług sprzątania, pozyskał inwestora. Został nim Unilever Ventures, czyli fundusz inwestycyjny korporacji Unilever – producenta i dystrybutora m.in. produktów dla dzieci. Spółka pracuje nad programem afiliacyjnym, dzięki któremu klientom serwisu można by sprzedawać produkty marki Unilever.

http://tcrn.ch/2vyQqwf

6. 3,3 mln dolarów dla Vetted. Dzięki tej usłudze zamówisz wizytę weterynarza do domu

Vetted pozwala zamówić weterynarza do domu, by zajął się naszym chorym zwierzakiem domowym. Usługa działa wyłącznie na terenie Los Angeles, w godzinach od 8 do 20 i kosztuje 99 dolarów za wizytę (jest także opcja miesięcznej subskrypcji w wysokości 49$). W startup 3,3 mln dolarów zainwestował m.in. Foundation Capital.

http://tcrn.ch/2u7J5PX

7. 20 mln dolarów dla Boostera. Zatankuje Ci samochód, kiedy będziesz w pracy

Członkowie zespołu Boostera przyjadą w umówione miejsce, wyciągną korek od baku z paliwem i zaleją samochód do pełna, jeśli tylko zlecisz taką usługę. Startup pozyskał właśnie 20 milionów dolarów na rozwój od Conversion Capital, Maveron, Madrona Venture Group oraz RRE Ventures.

http://tcrn.ch/2vvX1a9