Obserwator startupowy – numer 12

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Gdy ojciec Adwitya Mala przeszedł na emeryturę, nadal interesował się rolnictwem. Adwitya postanowił wykorzystać doświadczenie ojca i razem z nim stworzyć „Ubera dla rolników”. Startup pozyskał właśnie 10 mln dolarów finansowania. To jeden z newsów z najnowszego numeru „Obserwatora startupowego”.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z pexels.com

Polska

1. Innowacyjne projekty branży hutniczej i stalowej mogą uzyskać nawet 95 mln zł

– Sektor stalowy to kolejna ważna gałąź polskiej gospodarki, która chce rozwijać się w oparciu o innowacje. Program INNOSTAL ma być ich katalizatorem, a równocześnie poprzez dofinansowanie z NCBR, ograniczać ryzyko inwestycyjne – mówi wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński. 

http://bit.ly/2vUzBvZ

2. Finał wrocławskiej szkoły letniej

Konkursem dla startupów zakończył się finałowy tydzień największej w Europie szkoły letniej poświęconej tematom ochrony klimatu i środowiska. Jury nagrodziło najlepsze pomysły biznesowe – zwyciężył projekt SwimAware, którego autorzy chcą produkować kostiumy kąpielowe wykonane z plastiku. 

http://bit.ly/2hQxeEl

3. ZenCard ogłosił pierwsze duże wdrożenie. Z usług polskiego startupu skorzysta sieć MAKRO

To pierwsza kampania na tak dużą skalę oparta na nowej wersji narzędzia ZenCard, po przejęciu firmy przez PKO Bank Polski w styczniu br. Na terminalach płatniczych firmy eService została uruchomiona unikatowa technologia ZenCard 2.0 – narzędzie do marketingu transakcyjnego i budowania lojalności w handlu.

http://bit.ly/2voxiQc 

4. Ruszyły zapisy do Startup Jerusalem Competition 2017

Jesteś założycielem lub założycielką startupu? Interesujesz się innowacjami? Zapraszamy do udziału w konkursie Start JLM Competition 2017. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd do Jerozolimy. Na zgłoszenia czekamy do 27 sierpnia 2017! Nagroda główną jest 5-cio dniowa wizyta studyjna w Jerozolimie. 

http://bit.ly/2wOljtb

Świat

1. Yandex i Sberbank utworzą fundusz inwestycyjny. Na rosyjskie startupy przeznaczy 500 mln dolarów

Właściciel rosyjskiej wyszukiwarki internetowej Yandex oraz zarządzający bankiem Sberbak poinformowali o utworzeniu wspólnego funduszu inwestycyjnego. Jego celem będzie wsparcie rosyjskich startupów działających w branży e-commerce. Te mają szansę na pozyskanie 500 milionów dolarów. 

http://bit.ly/2uLVKrs

2. Draper Associates inwestuje w UangTeman. Startup z Indonezji pozyskał 12 mln dolarów

12 milionów dolarów – tyle pozyskali założyciele Draper Associates, startupu do społecznościowego pożyczania pieniędzy przedsiębiorcom. Inwestorem został K2 Venture Capital oraz Kim Draper. Startup zajmuje się pożyczaniem niewielkich kwot od 75 do 350 dolarów, na nie więcej niż 30 dni. 

http://bit.ly/2vViPw4

3. 10 milionów dolarów dla Pro.com. Dzięki tej usłudze wynajmiesz majstra na godziny

Chcesz wyremontować łazienkę? Skorzystaj z Pro.com! Ta usługa pozwoli ci znaleźć fachowców, przejrzeć ich referencje, ale też zapoznać się z planem prac remontowo-budowlanych. Startup pozyskał właśnie 10 milionów dolarów finansowania, które przeznaczy na ekspansję na kolejne miasta w Stanach Zjednoczonych. 

http://tcrn.ch/2uLY3e4

4. Startup do zapewniania godnej emeryture pozyskał 15 mln dolarów finansowania

Emeryturę trzeba zaplanować. Z takiego założenia wychodzi zespół Guideline stojący za narzędziem do zaplanowania i oszczędzenia pieniędzy na emeryturę. Ten startup powstał dla właścicieli firm po to, by mogli wspomóc swoich współpracowników w osiągnięciu tego celu. Spółka pozyskała właśnie 15 milionów dolarów finansowania. 

http://tcrn.ch/2uM2jdi

5. Poznajcie 5 najciekawszych startupów z tej edycji 500 Startups

Cały startupowy świat zna ten fundusz inwestycyjny z jednym z najlepszych programów akceleracyjnych. Właśnie ogłoszono 22. edycję programu, do którego dostało się 36 zespoły. Każdy otrzyma wsparcie merytoryczne od zgromadzonych ekspertów, co pomoże w osiągnięciu sukcesu. 

http://bit.ly/2vshw5f

6. Rano zabiorą zepsuty samochód z parkingu, a po południu odstawią go gotowego do jazdy. Poznajcie CarDash

5,3 mln dolarów finansowania otrzymał właśnie startup CarDash, który chce zrewolucjonizować rynek naprawiania samochodów. Pracownicy tej firmy przyjadą po Twój samochód, naprawią go i po kilku godzinach odstawią go w wyznaczone miejsce. Wystarczy, że mieszkasz na terenie Bay Area w Stanach Zjednoczonych. 

http://bit.ly/2voXZEF

7. Ojciec i syn stworzyli startup dla rolników. EM3 AgriServices pozyskał 10 mln dolarów finansowania

Rohtash Mal i Adwitya Mal postanowili, że wspólnie stworzą “Ubera dla rolników”. Adwitya zaproponował ojcu, który właśnie przeszedł na emeryturę, aby został razem z nim startupowcem. Ten przystał na propozycję syna i razem zajęli się tworzeniem serwisu do pożyczania pojazdów czy zamawiania usług z branży rolniczej. 

http://bit.ly/2uvMbxh

8. Chatbot dla chorych pozyskał 6,7 mln dolarów finansowania

Cześć, jestem Buoy i powiem Ci, co zrobić, gdy odczuwasz pewne objawy – tak wygląda pierwszy komunikat chatbota Buoy, który pomaga użytkownikom w rozpoznaniu choroby i umówieniu się do lekarza. Startup pozyskał właśnie 6,7 milionów finansowania, które przeznaczy na zatrudnienie pracowników i rozwój. 

http://tcrn.ch/2hP0US6

9. Indonezyjski startup do szukania pracy pozyskał finansowanie

Urbanhire pozwala pracodawcom na zamieszczanie ogłoszeń o pracę (i ich aktualizowanie) za pomocą jednego narzędzia w wielu miejscach. Dzięki rejestracji w Urbanhire, pracodawca może opublikować ogłoszenia w 40 portalach pracy na raz. Do dziś zainteresował 2,5 tys. płacących klientów. 

http://bit.ly/2vVsD9d 

10. Startup dla startupów z kolejnym finansowaniem. Amplitude pozyskał 30 mln dolarów

Za pomocą tego narzędzia startupy będą tworzyły lepsze produkty, które będą sprzedawać klientom. Amplitude za pomocą analizy danych użytkowników podpowie, jakie funkcje naszego produktu wymagają poprawy i dlaczego. Startup pozyskał właśnie 30 milionów dolarów finansowania, wcześniej otrzymał 29 mln dolarów. 

http://tcrn.ch/2vsJLAQ