Obserwator startupowy – numer 13

Dodane: 21.08.2017

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W tym podsumowaniu tygodnia dowiesz się o nowej inwestycji Alibaby, planach Brand24 dot. wejścia na giełdę oraz o powstaniu nowego funduszu inwestycyjnego z budżetem 150 mln dolarów. Poznajcie 13. część magazynu „Obserwator startupowy”, który dotyczy okresu od 14 do 18 sierpnia 2017 roku.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z pexels.com

Polska

1. Brand24 myśli o giełdzie. Wykonał już pierwsze kroki do debiutu na NewConnect

– Chcemy iść tropem LiveChat’a, którego założyciele i menedżerowie są naszymi akcjonariuszami i wspierają nas swoją wiedzą i doświadczeniem. Stąd decyzja o zapisaniu w statucie kapitału docelowego – powiedział Michał Sadowski, Prezes Zarządu Brand24 SA, zapowiadając debiut na NewConnect.

http://bit.ly/2xa7SUL

2. 11 września rusza kolejna edycja Online Marketing Maratonu

Największa w Polsce seria darmowych webinarów o online marketingu rusza 11 września. Po raz kolejny można będzie skorzystać z wiedzy najlepszych specjalistów. Wydarzenie organizuje CallPage. Po sukcesie jaki osiągnęła pierwsza edycja webinarów, firma postanowiła zorganizować jeszcze kilka kolejnych.

http://bit.ly/2v6WIyx

3. Business Link wybuduje przestrzeń coworkingową w Krakowie

W stolicy małopolski powstaje największa w województwie przestrzeń coworkingowa, utrzymana w standardzie premium. Będzie to kolejna, krakowska lokalizacja Business Link – największej sieci coworkingu i prywatnych biur do wynajęcia w Polsce. Przestrzeń zajmie blisko 4 tys. mkw. w kompleksie biurowym High5ive.

http://bit.ly/2w7U4gr

4. Rusza drugi konkurs NCBR dla polskiego sektora systemów bezzałogowych

Celem zainicjowanego przez Polską Platformę Technologiczną Systemów Bezzałogowych programu sektorowego INNOSBZ jest zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności polskiego sektora produkcji systemów bezzałogowych na rynku globalnym w perspektywie roku 2023/2026.

http://bit.ly/2uWb3yA

Świat

1. Alibaba inwestuje miliard dolarów w konkurenta. Chce zdobyć wpływy w Indonezji

Chińska platforma e-commerce Alibaba inwestuje ponad miliard dolarów w swojego konkurenta z Indonezji. Dzięki temu Tokopedia ma zwiększyć skalę działania, natomiast spółka należąca do Jacka Ma zdobyć jej rodzimy rynek. – Zawsze mieliśmy Alibabę za naszego mentora i wzór do naśladowania – mówi współzałożyciel William Tanuwijaya.

http://bit.ly/2xafUg2

2. Członek zarządu Mail.ru inwestuje w Obike. Startup pozyskał 45 mln dolarów

Dmitry Grishin, współzałożyciel oraz członek zarządu Mail.ru, zainwestował w Obike, startup z Singapuru zajmujący się wypożyczaniem rowerów. Wśród inwestorów znaleźli się także Grishin Robotics. Startup działa już w dziesięciu krajach, ale pozyskane środki chce wykorzystać na podbicie kolejnych rynków.

http://bit.ly/2uOheZm

3. 40 milionów dolarów dla Homelight. Narzędzie stworzono dla sprzedawców domów

Właściciele domów, którzy chcą sprzedać swoją nieruchomość, mogą spać spokojnie dzięki Homelight. Startup oferuje dostęp do uznanych sprzedawców nieruchomości, którzy pomogą zarobić jak najwięcej na zbyciu mieszkania. Homelight pozyskał właśnie 40 milionów dolarów, które wykorzysta na rozwój platformy opartej na analizie danych.

http://tcrn.ch/2vIB336

4. OneSignal z 7 mln dolarów finansowania. Pomoże zarządzać powiadomieniami w aplikacjach

220 tys. developerów korzysta z OneSignal, by łatwo zarządzać powiadomieniami w tworzonych przez nich aplikacjach. Startup powstał podczas tworzenia jednej z aplikacji, gdy jej założyciel – George Deglin – nie mógł znaleźć narzędzia do prostej obsługi powiadomień. Postanowił stworzyć produkt dla siebie, który stał się później produktem globalnym.

http://tcrn.ch/2vIT3KE

5. Microsoft kupił startup do zarządzania chmurą obliczeniową

Cycle Computing to statup, który powstał w 2005 roku. Kilka dni temu Microsoft ogłosił zakup tej spółki odpowiedzialnej za narzędzia do zarządzania chmurą obliczeniową. Kwota transakcji nie została ujawniona, znamy za to cel zakupu. Microsoft chce wykorzystać doświadczenie pracowników CC do rozwoju chmury Azure.

http://tcrn.ch/2xa76XJ

6. Color Genomics na ostatniej prostej do kolejnej rundy. Chce pozyskać 80 mln dolarów

“Dowiedz się, jak Twoje geny mogą wpłynąć na zdrowie” głosi komunikat na stronie Color Genomics. Startup zajmuje się analizą genów, by sprawdzić, czy jesteśmy podatni na jakieś choroby, ale też ułożyć plan, by nie zachorować. CG jest na ostatniej prostej do pozyskania 80 mln dolarów finansowania. Dotychczas zebrał 52 mln dolarów od innych inwestorów.

http://tcrn.ch/2wVUBzM

7. Powstanie fundusz inwestujący w startupy AI. Na inwestycje przeznaczy 150 mln dolarów

Andrew Ng, były pracownik Google’a, który stworzył m.in. Brain Team i przez wiele lat zajmował się popularyzacją tematyki sztucznej inteligencji, pracuje nad własnym funduszem inwestycyjnym. Ponoć zebrał już 150 milionów dolarów na to, by inwestować w startupy wykorzystujące sztuczną inteligencję.

http://tcrn.ch/2xalm2F

8. “Airbnb dla łodzi” kupuje konkurenta

Boatsetter kupił Boatbound, dzięki czemu zwiększył liczbę klientów płacących za szybki wynajem łódki. Teraz w 300 lokacjach w Stanach Zjednoczonych każdy może wynająć łódkę wyjmując telefon z kieszeni i włączając stronę Boatsetter. Na zakup konkurenta spółka wykorzystała pieniądze z poprzednich rund, które wyniosły 17,75 mln dolarów.

http://tcrn.ch/2vOEjZc

9. WeChat zbliżył się do Facebooka i WhatsAppa. Niebawem dobije do miliarda użytkowników

Wiele wskazuje na to, że WeChat osiągnie niebawem kolejny kamień milowy w historii spółki. Celem jest przyciągnięcie miliarda użytkowników tej aplikacji do czatowania. Do dziś z czatu korzysta 963 miliony użytkowników z całego świata. WeChat to międzynarodowa nazwa aplikacji Weixin, która zachwyciła mieszkańców Chin i nie tylko.

http://bit.ly/2icORhM

obserwator-startupowy

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem