Obserwator startupowy – numer 19

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Przed Wami kolejny numer magazynu pt. „Obserwator startupowy”. W dziewiętnastym odcinku zebraliśmy najważniejsze informacje ze świata startupów, które miały miejsce od 25 do 29 września 2017 roku!

Na zdjęciu: logo aplikacji Transit | fot. materiały prasowe

Polska

1. Warszawa i StartUp Hub Poland wybrały 30 startupów. Pomogą im wejść na globalne rynki

Miejski akcelerator Startup HUB Warsaw’17 ma pomóc startupom w wejściu na globalne rynki oraz budować pozycję Warszawy jako miasta, w którym powstają innowacje. Właśnie wybrał 30 projektów. Wezmą udział w trwającym kilka miesięcy programie i powalczą o 100 tys. złotych.

http://bit.ly/2xCCfVg

2. Pomelody z Krakowa zebrało na Kickstarterze 30 tys. dolarów. Walczy o dodatkowe 25 tysięcy

Po 10 dniach zbiórki na Kickstarterze krakowski startup Pomelody realizuje jej cel i zgarnia 30 tysięcy dolarów. Teraz zamierza osiągnąć kolejny pułap i sięgnąć po dodatkowe 25 tysięcy. Dzięki nim muzyczna platforma edukacyjna trafi do domów dziecka na całym świecie.

http://bit.ly/2yuPgzw

3. Najbardziej aktywne fundusze VC w Europie. Na liście znajduje się jeden z Polski

Firma badawcza CB Insights przeanalizował europejskie fundusze inwestycyjne i wytypowała te, które są najbardziej aktywne. CB Insights podaje, że najbardziej aktywnym inwestorem w Europie jest niemiecki fundusz High-Tech Grunderfonds, który od 2012 roku zamknął blisko 200 transakcji z udziałem 150 rodzimych startupów.

http://bit.ly/2wWNHhg

4. 5 startupów, które wezmą udział w InCredibles. Rozwiną się pod okiem Sebastiana Kulczyka

Sebastian Kulczyk wybrał 5 startupów, które wezmą udział w akceleratorze InCredibles. Podczas najbliższych tygodni wybrane projekty będą spotykać się z mentorami, odwiedzą Campus London i będą mieć szansę na zdobycie 100 tysięcy dolarów. Do udziału w pierwszej edycji programu akceleracyjnego InCredibles zgłosiło się 426 startupów.

http://bit.ly/2y9gfEo

5. Krakowski startup Efento weźmie udział w niemieckim akceleratorze hub:raum. Ma szansę na globalne wdrożenie

Krakowski startup Efento znalazł się wśród dziewięciu finalistów programu WARP NB-IoT, organizowanego przez hub:raum. Przez najbliższych kilka tygodni będzie się rozwijać pod okiem mentorów z Deutsche Telekom i zyska szansę na wdrożenie swojego rozwiązania na globalnych rynkach.

http://bit.ly/2wYI0j6

6. Rozwiń swój pomysł dzięki Significant Hackathon!

Już 21 października w Poznaniu spotkają się pasjonaci technologii i edukacji, aby stworzyć rozwiązania mające na celu wsparcie współczesnych form nauczania. Organizator zaprasza wszystkich deweloperów, niezależnie od technologii, w których się specjalizują, jak i osoby spoza świata IT, aby stworzyć nieprzeciętne rozwiązania.

http://bit.ly/2k6jjLd

7. Fundusz MCI.TechVentures zrealizował rekapitalizację spółki NaviExpert

Fundusz MCI.TechVentures (MCI.TV, Fundusz) widząc bardzo duży potencjał wzrostu rozwiązań insurtech oferowanych przez NaviExpert, zdecydował o pozostaniu w spółce. Jednocześnie, wykorzystując bardzo dobre wyniki finansowe NaviExpert, zrealizował rekapitalizację spółki.

http://bit.ly/2xHPx4u

8. SARE jednak nie kupi Gadu-Gadu. To zbyt ryzykowna transakcja

Jeszcze w czerwcu polska spółka SARE zakładała, że postawi legendarny komunikator Gadu-Gadu na nogi i że odkupi go od obecnego właściciela. Transakcja jednak nie dojdzie do skutku, bo jest zbyt ryzykowna dla przedsiębiorstwa. Rozmowy między SARE a cypryjskim Xevin Consulting Limited o kupnie GG rozpoczęły się w czerwcu.

http://bit.ly/2k6ZeVm

9. Orange Fab ma już 5. edycję! Ruszyły zapisy do inkubatora od Orange

Orange Fab to akcelerator startupów, w którym uczestnicy przez 12 tygodniu pod okiem ekspertów mogą rozwijać pomysły na biznes. Oprócz tego wezmą udział w ponad 20 warsztatach i rozwiążą swoje problemy z 40 mentorami. Autorzy najlepszych projektów dostaną do 40 tysięcy złotych na rozwój.

http://bit.ly/2fTmSjA

Świat

1. Ikea kupuje amerykański startup TaskRabbit. Będzie skręcać meble za klientów

Szwedzki gigant meblowy Ikea przejmuje amerykański startup TaskRabbit. Za jego pośrednictwem można wynająć ludzi, którzy na przykład staną za nas w kolejce albo wyprowadzą psa na spacer. Do zadań współpracowników TaskRabbit ma należeć między innymi składanie, pakowanie i dostarczanie mebli.

http://bit.ly/2fDigkP

2. Ta technologia udowadnia, że z botem da się porozmawiać. CallDesk pozyskał 2,5 mln dolarów finansowania

Czy bot może dokładnie zrozumieć o co pyta przez telefon rozmówca? A co gdy używa zdań złożonych i nie zadaje prostych pytań? Te pytania postawili sobie twórcy CallDesk, technologii, która może zastąpić pracowników biur obsługi klienta w wielu firmach. Jak działa?

http://bit.ly/2wnej6B

3. Packet Greens dostarcza zdrowe jedzenie. Pozyskał właśnie 2 mln dolarów

Packet Greens to startup, który zajmuje się hodowlą warzyw bez pestycydów. Oprócz tego, na stronie przyjmuje zamówienia i dostarcza owoce ziemi do domów klientów. Startup pozyskał właśnie dwa miliony dolarów finansowania, które przeznaczy na rozwój przedsięwzięcia.

http://bit.ly/2ywtRWr

4. Lively pomoże odłożyć pieniądze na leczenie. Projekt pozyskał 4,2 mln dolarów

Dzięki Lively każdy z użytkowników może w prosty sposób odkładać pieniądze na leczenie, konsultacje medyczne. Za pomocą algorytmu, Lively przypomina o tym, ile w tym miesiącu powinniśmy odłożyć pieniędzy. Zespół wprowadził niedawno nową funkcję, która zachęca do odkładania pieniędzy także na inne cele.

http://tcrn.ch/2xGBPgy

5. CRM stworzony dla Google pozyskał 53 miliony dolarów

Jedyny CRM zbudowany dla Google, używany przez Google i polecany przez Google. Tak brzmi hasło promujące system do zarządzania leadami sprzedażowymi ProsperWorks. Startup ten pozyskał właśnie 53 miliony dolarów finansowania. Jego główną zaletą jest to, że działa w połączeniu z Gmailem, dzięki czemu możemy łatwo wysyłać oferty klientom.

http://tcrn.ch/2k7F2CF

6. Transit podpowie, którym tramwajem jechać. Pozyskał właśnie 5 mln dolarów na rozwój

Pobierasz aplikację, wpisujesz punkt docelowy i czekasz na wskazówki. Tak w skrócie można opisać działanie aplikacji Transit, która wskazuje w jaki sposób za pomocą transportu publicznego dostać się z punktu A do punktu B. Zespół tworzący ten projekt pozyskał 5 milionów dolarów od m.in. Real Ventures, Accomplice, BDC i funduszu Accel.

http://tcrn.ch/2hzGJrz

7. 10 milionów dolarów dla narzędzia do organizacji pracy biurowej. Eden z nowym inwestorem

Zarządzanie biurem nie należy do zadań łatwych. Zaplanowanie sprzątania, zamówienie serwisanta czy cateringu na piątkowe wydarzenie zabiera czas office managerowi. Narzędzie dla nich stworzył zespół Eden, który właśnie pozyskał 10 milionów dolarów na rozwój.

http://tcrn.ch/2xPKJdC

8. Narzędzie do zarządzania pracownikami z nowym inwestorem

Manager zespołu często dostaje zapytania o to, czy pracownik może przyjść godzinę później, czy może popracować trochę z domu itp. Zapamiętanie tych wszystkich próśb jest trudne, dlatego zespół LEGION stworzył narzędzie do zarządzania wnioskami pracowników. Na jego rozwój pozyskał 10,5 miliona dolarów.

http://tcrn.ch/2x1MPTF