Obserwator startupowy – numer 25

Dodane: 13.11.2017

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

To był tydzień polskich startupów. W ciągu ostatnich pięciu dni opisaliśmy aż siedem inwestycji w polskie startupy. Więcej na temat historii pozyskania inwestora dowiecie się z artykułów, które zebraliśmy w 25. numerze magazynu pt. „Obserwator startupowy”. Miłego czytania!

Na zdjęciu: Michał Sadowski, CEO Brand24

Polska

1. Brand24 idzie na giełdę w 2018 roku. Startup jest wyceniany na 60 milionów złotych

W połowie sierpnia Michał Sadowski, CEO Brand24, zapowiedział, że planuje debiut giełdowy. Jego spółka jest coraz bliżej osiągnięcia tego celu i chce ruszyć z emisją akcji na początku 2018 roku. – Brand24 pozyskał właśnie 3.5 mln zł, przy wycenie spółki 60 mln zł – napisał na Facebooku dyrektor generalny Brand24 Michał Sadowski.

http://bit.ly/2jfB76D

2. Livespace pozyskuje 2,5 mln zł na rozwój CRM nowej generacji

Livespace to nowej generacji CRM (customer relationship management), który zwiększa produktywność zespołów sprzedaży B2B. Narzędzie wspomaga sprzedawców w żmudnych i powtarzalnych czynnościach, by mogli skupić się na sfinalizowaniu sprzedaży. – Chcemy, aby każda firma osiągnęła przewidywalne i skalowalne przychody – mówi CEO Livespace. 

http://bit.ly/2hXktW6

3. PushPushGo pozyskuje pierwszą rundę finansowania. Inwestuje Mariusz Gralewski, twórca GoldenLine i ZnanegoLekarza

Pierwsza runda finansowania ma umożliwić PushPushGo dalsze działania z zakresu R&D oraz wejście na 15 rynków zagranicznych już w 2018 roku. Chce być europejskim liderem w ciągu dwóch lat! Kwoty transakcji nie ujawniono. Inwestor Mariusz Gralewski o CEO PushPushGo: – Dawno nie spotkałem, równie konkretnej osoby, która wie, gdzie chce zajść.

http://bit.ly/2jaG3d0

4. Facebook wchodzi na rynek rozwiązań LiveChat’a. Polska spółka nie obawia się konkurencji

– Wejście Facebooka na rynek rozwiązań livechat postrzegamy jako szansę na wzrost całego segmentu – mówią przedstawiciele LiveChat’a z Wrocławia. Chcą w ten sposób uspokoić inwestorów, którzy obawiają się zagrożenia za strony właściciele serwisu społecznościowego. Giełda zareagowała. 

http://bit.ly/2AnhXPC

5. Versum przejmuje serwis DobraKosmetyczka.pl. Stworzy największy portal do rezerwacji wizyt w salonach urody

Versum, właściciel platformy do zarządzania salonami urody, przejmuje serwis DobraKosmetyczka.pl. Wspólnie stworzą największy w Europie Środkowo-Wschodniej portal do rezerwacji wizyt w sektorze hair & beauty oraz będą umacniać swoją pozycję na zagranicznych rynkach.

http://bit.ly/2m5hn6V

6. INNOventure i Simpact nowymi inwestorami w SiDLY, spółce z portfolio funduszu z grupy MCI

SiDLY, firma konstruująca innowacyjne urządzenia telemedyczne pozyskała nowych udziałowców w kolejnej rundzie finansowania. Od października do funduszu Internet Ventures z grupy MCI Capital dołączają fundusze INNOventure i Simpact. Początkowa wartość dokapitalizowania wynosi 2 mln PLN. 

http://bit.ly/2iI3xm2

7. Autenti pozyskało 6,3 mln złotych. Chce, żebyśmy składali elektroniczne podpisy

Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet. Zamknęła właśnie rundę finansowania na 6,3 miliona złotych, dzięki którym rozwinie się w obszarze sprzedaży i marketingu. – Mamy szansę wykorzystać właściwy moment, aby znacząco przyspieszyć – mówi Grzegorz Wójcik, współtwórca i dyrektor generalny Autenti. 

http://bit.ly/2hi502c 

8. Już 21 listopada odbędzie się InnoDay 2017. Eksperci z całego świata będą prezentować wizje innowacyjnych technologii

Podczas konferencji „InnoDay 2017” zostaną zaprezentowane najnowsze technologie IT oraz wizje przyszłości opartej na 5G. Razem z cenionymi naukowcami Nokia zaprezentuje m.in. rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy (IoT) oraz przyszłości i rozwoju inteligentnych miast (Smart City). 

http://bit.ly/2heEW7X

9. Nowa spółka w portfelu mAkceleratora inwestuje w roboty

Należący do mBanku fundusz zainwestował w Digital Teammates – firmę tworzącą oprogramowanie pomagające firmom w automatyzacji rutynowych zadań. Digital Teammates (Cyfrowi Współpracownicy) z siedzibami w Warszawie i Łodzi zajmuje się wdrażaniem technologii RPA (Robotic Process Automation). 

http://bit.ly/2hVoNVI

10. Nethone przyjęto do elitarnego programu cyberbezpieczeństwa w paryskim kampusie STATION F

Nethone jest jedynym startupem z Europy Środkowo-Wschodniej przyjętym przez Thales do elitarnego programu cyberbezpieczeństwa, prowadzonego przez koncern w paryskim STATION F – nowo otwartym, największym na świecie kampusie dla startupów. Podczas sześciomiesięcznego programu, zespół otrzyma wsparcie ze strony koncernu Thales. 

http://bit.ly/2iFOvNq

11. Kobieca Dolina Krzemowa w Polsce. Ruszył nabór do drugiej edycji Girls go start-up! Academy

Siedziba technologicznych gigantów i miejsce narodzin wielu startupów – Dolina Krzemowa obrosła legendą i doczekała się nawet własnego serialu. A gdyby tak przenieść jego akcję do Polski? W obsadzie na pewno znalazłyby się uczestniczki i mentorki Girls go start-up! Academy. 

http://bit.ly/2zoF4wz

12. Odkrycie Web Summit w Lizbonie. Polacy prezentują aplikację networkingową połączoną z Linkedin’em

W czasie odbywającej się obecnie największej na świecie konferencji dla start-up’ów Web Summit w Lizbonie, Polacy prezentują pierwszą aplikację zintegrowaną z Linkedin’em, umożliwiającą umówienie spotkania z osobą z naszego kręgu zawodowego, będącą jednocześnie w bliskiej nam lokalizacji. 

http://bit.ly/2zJ7vpd

13. Qumak stworzy symulator do obsługi lotniska. Pozyskał ponad 5 mln dotacji z NCBR

Qumak we współpracy z Politechniką Warszawską i Centrum Kształcenia i Doradztwa IKKU opracuje symulator do nauki pracowników obsługi naziemnej lotnisk. Pozyskał na to przedsięwzięcie 5,6 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Symulator handlingowy ma być pierwszym urządzeniem tego typu. 

http://bit.ly/2hfpUyL

Świat

1. Wokalista zespołu The Black Eyed Peas zgarnia 117 mln dolarów. Stworzy asystenta głosowego jak Amazon Alexa

Will.i.am to wokalista amerykańskiego zespołu The Black Eyed Peas i od 2012 roku właściciel technologicznego startupu I.am+, który zgarnął właśnie 117 milionów dolarów. Dzięki tym środkom, pomoże korporacjom obsługiwać klientów za pośrednictwem asystenta głosowego.

http://bit.ly/2zJ1yst

2. Grab zrealizował miliard podwózek. Azjatycki konkurent Ubera chwali się wynikami

Rynek podwózek w Azji Południowo-Wschodniej należy między innymi do tamtejszego giganta aplikacji Grab. Jej twórcy właśnie pochwalili się statystykami i zdradzili, że zrealizowali miliard przejazdów. – To, co dzisiaj osiągnęliśmy, zawdzięczamy tym, którzy w nas uwierzyli – czytamy w oficjalnym komunikacie Grab. 

http://bit.ly/2iIXDBc 

3. Pół miliona użytkowników korzysta z tego programu. Jest jedyną certyfikowaną aplikacją do antykoncepcji

Antykoncepcja bez efektów ubocznych. To jedna z zalet stosowania tej aplikacji, która właśnie pozyskała 30 milionów dolarów na rozwój. Korzysta z niej już 500 tysięcy użytkowników z 160 krajów świata. Na czym polega jej fenomen? Na powrocie do staromodnych metod.

http://bit.ly/2yN9Bol

4. Skyscanner kupuje mały londyński startup. Twizoo w rękach giganta

Skycanner, czyli platforma do wyszukiwania tanich lotów, przejęła właśnie londyński startup o nazwie Twizoo. Twizoo to narzędzie, które wyłapuje ciekawe komentarze opublikowane w mediach społecznościowych na temat naszego biznesu i pozwala szybko na nie zareagować. Kwota akwizycji nie została podana do wiadomości publicznej. 

http://tcrn.ch/2hoM851

5. “Najlepszy na świecie bank w aplikacji” pozyskuje 71 mln funtów

Londyńska aplikacja, która zarządza Twoim kontem bankowym, pozyskała inwestora. Jej zaletą jest to, że można z poziomu aplikacji założyć konto w wirtualnym banku Monzo. Aplikacja kategoryzuje wszystkie zakupy, co ułatwia kontrolować wydatki, za które zapłaciliśmy kartą. 

http://tcrn.ch/2zqBhPj

#WTF?

Tinder do aptowania dzieci. Znajdź w aplikacji dziecko, które chciałbyś przyjąć pod swój dach

Adoptly działa, jak Tinder. Przesuwasz palcem w prawo – jesteś zainteresowany adopcją dziecka, w lewo – nie. Pomysłodawcy kontrowersyjnego programu ruszyli ze zbiórką na Kickstarterze, ale ten po mniej więcej tygodniu zawiesił kampanię.

http://bit.ly/2hYZZfp

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem