Obserwator startupowy – numer 27

Dodane: 27.11.2017

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Cieszymy się, że możemy Was inspirować naszym cyklem „Obserwatora startupowego”, w którym zbieramy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Zobaczcie, co startupy zaprezentowały od 20 do 24 listopada 2017 roku!

fot. materiały prasowe Uber

Polska 

1. Polski gadżet erotyczny trafi do amerykańskiej sieci sprzedaży. Lovely zebrało 1,64 mln złotych

Dwuosobowy zespół Lovely przekonał inwestorów do zaangażowania się w projekt i w efekcie pozyskał 1,64 mln złotych na rozwój inteligentnego gadżetu erotycznego. Niebawem będzie sprzedawany w amerykańskiej sieci Target. Zespół odpowiedzialny za projekt chwali się, że 60 proc. sprzedaży realizuje właśnie za oceanem. 

http://bit.ly/2iNf7Nq

2. Trwa nabór do drugiej edycji PwC Startup Collider. Zdobądź partnera i wyjdź na nowe rynki

PwC rusza z drugą edycją programu akceleracyjnego Startup Collider, do udziału, w którym zaprasza startupy z Europy Środkowo-Wschodniej. Pomoże im wdrożyć produkty na rynek i pozyskać Klientów. Na zgłoszenia czeka do 10 grudnia. Głównym celem programu Startup Collider jest wspieranie i promowanie startupów z Europy Środkowo-Wschodniej. 

http://bit.ly/2A3S7TV

3. Energia dla polskiej energetyki. Podsumowanie pierwszych miesięcy działania InnVento

Kilkadziesiąt zgłoszeń, kilkanaście startupów, które przeszło do weryfikacji i najlepsi, którzy przystąpili do pierwszego w Polsce inkubatora w sektorze energetycznym. Tak można podsumować pierwsze miesiące działania InnVento – propozycji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa dla startupów. 

http://bit.ly/2hOtzUs

4. Inteligentny żagiel od Polaków zwyciężył w konkursie kosmicznym. Teraz wesprze ich Airbus

Firmy technologiczne ABM Space i Amepox oraz zespół inżynierów z Politechniki Warszawskiej opracowali koncepcję inteligentnego żagla słonecznego, który w przyszłości będzie wykorzystywany podczas misji eksploracyjnych w kosmosie. Na razie zachwyciła się nim Europejska Agencja Kosmiczna. 

http://bit.ly/2A5yOYd

5. Wedding.pl pozyskało 3 mln złotych. Korzysta z niego 100 tysięcy panien młodych

Platforma ułatwiająca organizację ślubów i wesel Wedding.pl pozyskała 3 miliony złotych od funduszu Protos VC i aniołów biznesu. Dzięki tym środkom zamierza zostawić konkurencję daleko w tyle i w 2019 roku ruszyć z międzynarodową ekspansją. Startup ze Szczecina przeznaczy pozyskany kapitał głównie na wzmocnienie zespołu i rozwój produktu. 

http://bit.ly/2zjEtZO

6. 11 najciekawszych promocji na Black Friday i Cyber Monday od polskich spółek technologicznych

Black Friday i Cyber Monday to szansa na zrobienie tańszych zakupów w sklepach na całym świecie. Ten trend od kilku lat króluje też w Polsce i co ciekawe, nie tylko indywidualni klienci, ale także firmy mogą z tej okazji skorzystać z atrakcyjnych ofert. Zebraliśmy 11 najciekawszych promocji od polskich startupów. 

http://bit.ly/2A31PXc

7. Jedna krowa, osiem modeli biznesowych. Który pasuje dla twojego startupu? [infografika]

– Zrozumienie teorii biznesu nie jest proste. Zostaw to krowie, która wyjaśni ci jak działają popularne modele biznesowe – czytamy na blogu Business Backer. Prezentujemy zamieszczoną tam infografikę. Wybór odpowiedniego modelu biznesowego jest kluczowym aspektem prowadzenia każdego startupu. 

http://bit.ly/2zm4EPa

8. City Inspire S.A. rozpoczyna kampanię przy współpracy z Beesfund

City Inspire S.A., Spółka zajmująca się realizacją innowacyjnych przedsięwzięć w obszarze e-turystyki, rozpoczęła kampanię crowdfundingową we współpracy ze spółką Beesfund S.A. Spółka zaoferuje inwestorom 142.857 akcji po cenie wynoszącej 2,80 zł akcję i chce pozyskać 400 tys. zł, które przeznaczy na zwiększenie sprzedaży na rynku w Polsce. 

http://bit.ly/2jiw1TD

9. Panie przodem – relacja z Lead your way. Women head on!

21 listopada w warszawskiej Hali Gwardii odbyło się spotkanie Lead your way. Women head on wspierane przez [email protected] To pierwsze, zorganizowane przez kobiecą część zespołu Facebooka w Polsce wydarzenie dedykowane wyłącznie kobietom i eksplorujące temat roli i udziału pań w biznesie. 

http://bit.ly/2hOtWyl

10. Zbliża się Godzina Kodowania. Mobile Vikings łączy siły z Ligą Niezwykłych Umysłów

Już 12 grudnia o godzinie 11:00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa organizowana przez Ligę Niezwykłych Umysłów. Fundację wspiera operator komórkowy Mobile Vikings. Tematem przewodnim konferencji będzie projekt realizowany w ramach tegorocznej akcji Godzina Kodowania. 

http://bit.ly/2hPlwqM

Świat

1. Hakerzy zaatakowali Ubera i wykradli dane 57 mln użytkowników. Firma przyznała się do tego dopiero po roku

Przez ponad 12 miesięcy Uber ukrywał, że został zaatakowany przez hakerów. Nowy prezes poinformował we wtorek, że rok temu przestępcy ukradli dane 57 użytkowników aplikacji i zapowiedział, że już podjął kroki mające zwiększyć bezpieczeństwo. Wśród skradzionych danych znalazły się nazwiska, numery telefonów i adresy e-mail. 

http://bit.ly/2jiqzjE

2. Apple przejęło Vrvana za 30 mln dolarów. Stworzy gogle do rozszerzonej rzeczywistości

Apple przejęło za mniej więcej 30 milionów dolarów kanadyjski startup Vrvana, podaje TechCrunch. Według doniesień, gigant technologiczny zamierza wykorzystać nowy nabytek do stworzenia gogli AR. Na razie jednak nie ma oficjalnego stanowiska spółki w tej sprawie. Kilku pracowników młodej spółki już dołączyło do zespołu Apple w Kalifornii.

http://bit.ly/2hM2q4K

obserwator-startupowy

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem