Obserwator startupowy – numer 29

Dodane: 11.12.2017

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Przed Tobą 29 numer naszego magazynu "Obserwator startupowy". Zobaczcie o jakich startupach pisały media w tym tygodniu! Przygotowaliśmy dla Was skrót kilkunstu najważniejszych informacji z minionego tygodnia.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z glassdoor.com

Polska

1. Dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę kursów, a z aplikacji korzysta 10 mln użytkowników. Podsumowanie roku mytaxi

Realizujemy konsekwentnie naszą strategię: oferowania wygodnej i nowoczesnej usługi, która bazuje na współpracy z doświadczonymi i licencjonowanymi kierowcami. Co udało nam się osiągnąć w 2017 roku? To był intensywny i efektywny rok dla mytaxi zarówno w Polsce, jak i globalnie. 

http://bit.ly/2AEJEXG 

2. Od bankructwa dzielił nas tydzień. Teraz rośniemy 20% miesięcznie. Podsumowanie roku LiveCall

Krytyczny moment nastąpił rok temu, gdy w przeciągu jednego miesiąca straciliśmy 80% przychodów z abonamentów, a zapas pieniędzy kurczył się szybko. Dzięki mądrym decyzjom i codziennej pracy udało nam się zbudować MVP i rosnąć o 20% miesięcznie. W tym momencie 40% naszych klientów jest z zagranicy!

http://bit.ly/2k8B6yt 

3. Mentorzy PwC to osoby, które otwierają przedsiębiorcom drzwi do świata biznesu – Magdalena Kwoska (PwC Startup Collider)

W październiku ruszył nabór do kolejnej edycji programu akceleracyjnego PwC Startup Collider. Jego celem jest wspieranie i promowanie innowacyjnych startupów technologicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wszystkich chętnych zapraszamy do aplikowania do 10 grudnia. 

http://bit.ly/2nHGGNg 

4. Podwoiliśmy przychody i mamy 140 tys. użytkowników. Podsumowanie roku TimeCamp

W roku 2017 pracowaliśmy nad nową wersją oprogramowania, które roboczo nazwaliśmy TimeCamp 3.0. Prace są na ukończeniu i na początku 2018 roku będziemy mogli zaoferować klientom wersję z dobudowanym wsparciem w zakresie zarządzania projektami i zadaniami. A to oznacza dla nas zupełnie nowy rynek. 

http://bit.ly/2jstK9k

5. Zortrax chce podbić Stany Zjednoczone. Właśnie pozyskał tam ważnego partnera

Zortrax, polski producent drukarek 3D zdobył ważnego partnera w Stanach Zjednoczonych, który pomoże spółce sprzedawać jej urządzenia na tamtejszym rynku. Efekty tej współpracy mają być widoczne już w 2018 roku. Tym ważnym partnerem dystrybucyjnym będzie ScanSource. 

http://bit.ly/2AGktSx 

6. Dzięki inwestorowi branżowemu zyskaliśmy wiarygodność. Podsumowanie roku ZenCard

Z pewnością możemy uznać, że pierwszy rok pod skrzydłami Banku był bardzo interesującym, ale również intensywnym okresem dla ZenCard, zarówno pod kątem operacyjnym, jak i organizacyjnym. Rozpoczynając współpracę z Bankiem, rozpoczęliśmy transformację z inwestora kapitałowego w inwestora branżowego. 

http://bit.ly/2B1wIvG 

7. bValue VC i SpeedUp Group inwestują do 2 mln złotych w bNesis. Ułatwią pracę bankom

Fundusze bValue VC i SpeedUp Group inwestują do 2 mln złotych w bNesis, platformę służącą bankom i instytucjom finansowym w integracji zewnętrznych aplikacji za pośrednictwem API. Pomogą uporządkować procesy i skalować rozwiązanie. Startup chce dostarczyć platformę do szybkiej integracji zewnętrznych aplikacji za pośrednictwem API. 

http://bit.ly/2AFkJkI 

8. 2,5 tys. użytkowników korzysta z naszych aplikacji. Podsumowanie roku DrOmnibus

Mijający rok był dla DrOmnibusa naprawdę przełomowy. Zakwalifikowaliśmy się jako pierwszy startup z Polski do Google Developers Launchpad Accelerator, weszliśmy na rynek amerykański, a także znacznie rozwinęliśmy produkt i potwierdziliśmy jego skuteczność. Rośniemy, intensyfikujemy działania i nie możemy się doczekać, co przyniesie nowy rok! 

http://bit.ly/2AGnSm8 

9. Rusza akcja charytatywna „Śnieżaki. Startupy dzieciom”. Wesprzyj potrzebujących

Korporacje zwykle uwzględniają w swojej strategii biznesowej interesy społeczne i ochronę środowiska, natomiast startupy raczej rzadko włączają politykę CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu). Możesz to zmienić i przyłączyć się do akcji „Śnieżaki. Startupy dzieciom”. Pomóż potrzebującym.

http://bit.ly/2k9ogzW 

10. Chcą pomóc osobom z nowotworami krwi, grając przez 2 dni na komputerach

Najsłynniejsze nazwiska polskiej sceny gamingowej i znani artyści, tacy jak Łozo oraz Jankes, spotkają się w Warszawie, by 9-10 grudnia grać w popularne gry. W ten sposób podczas NVIDIA CHARITY STREAM przez 36 godzin będą zachęcać do przekazywania darowizn na Fundację DKMS.

http://bit.ly/2BhdAKG

Świat

1. Współzałożyciel Facebooka inwestuje w startup z Indii. Dołącza do jego zespołu

Indyjski startup Mswipe pozyskał właśnie 40 milionów dolarów na rozwój terminali płatniczych i na zwiększenie liczby klientów. Wsparł go współzałożyciel Facebooka. Eduardo Saverin dołączy do indyjskiego zespołu Mswipe i pomoże zarządowi spółki skalować przedsięwzięcie. 

http://bit.ly/2y7Xqgr 

2. San Francisco wydało zgodę. Autonomiczne roboty dostawcze wyjadą na ulice, ale muszą spełnić wymogi

Władze w San Francisco dopuszczą do ruchu autonomiczne roboty dostawcze. Stawiają jednak warunki: maszyny muszą wcześniej uzyskać specjalne pozwolenie i jednocześnie nie może operować w mieście więcej niż 9 urządzeń. Dzięki przyjętym przepisom, autonomiczne roboty będą mogły przemieszczać się po mieście i dostarczać klientom zamówione towary. 

http://bit.ly/2AlTNJP 

3. Pracownicy i serwis Glassdoor wybrali. Najlepiej pracuje się dla Facebooka

Serwis z ogłoszeniami o pracę Glassdoor zapytał swoich użytkowników, gdzie najlepiej się pracuje i opublikował listę 100 najlepszych pracodawców w Stanach Zjednoczonych. Pracownicy wybrali Facebooka. Nie pierwszy raz uzyskał tytuł najlepszego pracodawcy wśród amerykańskich firm, bo na czele listy znalazł się już pięć razy. 

http://bit.ly/2j8M8Hu

4. Jesteś z Europy, więc nie znajdziesz inwestora w Stanach. Nie przy pierwszej rundzie

Startupy potrzebują pieniędzy. Ale powinny ich szukać na lokalnych rynkach, przynajmniej przy okazji pierwszej rundy finansowania, twierdzi Alicia Navarro z Skimlinks. Sama pozyskała inwestora w Nowym Jorku dopiero, gdy zainwestował w jej projekt rodzimy fundusz. 

http://bit.ly/2kAIypR 

5. 18 milionów dolarów dla Boxful. Startup magazynuje rzeczy klientów

Za 29,99 dolarów miesięcznie możemy przechowywać pudło na dokumenty w magazynach Boxful. Cena wydaje się wygórowana, ale w jej skład wchodzi odbiór pudła z naszego domu oraz przywiezienie go, gdy potrzebujemy skorzystać z zawartości. Zespół z Hong Kongu na rozwój tej usługi pozyskał właśnie 18 milionów dolarów od inwestorów. 

http://bit.ly/2B1BQzW

#WTF?

# Ta urna udowadnia, że istnieje życie po śmierci

Zastanawiałeś się co dzieje się po śmierci? Wyobraź sobie, że możesz powrócić do świata żywych. W jaki sposób? W postaci rośliny posadzonej w Twojej urnie. Wystarczy, że na górnej warstwie ktoś bliski posadzi ziarno i będzie je podlewać. Bios Incube to jeden z wielu projektów, które szukały pieniędzy na Kickstarterze. 

http://bit.ly/2j99ix9

obserwator-startupowy