Obserwator startupowy – numer 33

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W minionym tygodniu opublikowaliśmy newsy, które dotyczyły największych polskich startupów. Duzi gracze tacy jak Apple czy Wirtualna Polska chcą wejść na rynki, w których króluje LiveChat czy ZnanyLekarz. Wydarzyło się wiele innych ciekawych rzeczy, o których dowiecie się z 33. numeru magazynu.

Na zdjęciu: Michał Borkowski, CEO Brainly | fot. materiały prasowe

Polska

1. SALESmanago chwali się wynikami i szykuje się na giełdę. Debiut w tym roku

Krakowska spółka SALESmanago produkująca oprogramowanie do automatyzacji marketingu przygotowuje się do wejścia na GPW. Przy tej okazji pochwaliła się wynikami uzyskanymi w minionym roku.

http://bit.ly/2Gifbir

2. Wirtualna Polska wchodzi na rynek ZnanegoLekarza. Umówi pacjentów na wizyty

Wirtualna Polska rozszerza działanie serwisu abcZdrowie. Od tej pory użytkownicy portalu będą mogli umówić się na wizyty u 7 tysięcy lekarzy współpracujących z WP. Tym samym grupa medialna będzie konkurować ze ZnanymLekarzem.

http://bit.ly/2DEcKJj

3. Powstanie ogólnoeuropejska sieć ładowania samochodów elektrycznych. Prace nad nią ruszą m.in. w Polsce

Allego i Fortum Charge & Drive rozstawią w europejskich miastach i wzdłuż autostrad sieć ładowania samochodów elektrycznych. Prace nad programem MEGA-E, o którym mowa, rozpoczną między innymi w Polsce.

http://bit.ly/2newaJE

4. Infoscan przygotowuje się do ekspansji w Stanach Zjednoczonych. Zbiera kapitał na działalność

Infoscan planuje pozyskać kapitał podczas emisji obligacji, który pomoże spółce ruszyć z produkcją urządzenia do badania bezdechu sennego i jego dystrybucją w Stanach Zjednoczonych. Polska firma zamierza tam wystartować w drugim kwartale tego roku.

http://bit.ly/2DRgO8A

5. Nightly z Polski debiutuje w Stanach Zjednoczonych. Pomoże osobom cierpiącym na bezsenność

Nightly rusza z międzynarodową ekspansją i rozpoczyna działalność w Stanach Zjednoczonych. Jej właściciele mają nadzieję, że pomoże to zwiększyć rozpoznawalność polskiej marki.

http://bit.ly/2rEk5mF

6. Poczta Polska będzie inwestować w startupy. Ma utworzyć fundusz venture capital

Poczta Polska angażuje się w społeczność startupową między innymi za pośrednictwem akceleratora Gamma Rebels powered by Poczta Polska. Teraz z kolei okazuje się, że pójdzie za ciosem i utworzy fundusz, który będzie inwestować w startupy.

http://bit.ly/2Fkq2Hb

7. Brainly przejmuje Bask. Będzie uczyć za pomocą wideo

Krakowski startup Brainly nabiera rozpędu. Po zamknięciu w minionym roku rundy finansowania na 14 mln dolarów, przejmuje Bask. Jest to platforma, która pośredniczy w nauce za pomocą materiałów wideo i niebawem będzie częścią polskiej firmy.

http://bit.ly/2nhWSkX

8. 6 lat z gdańskim STARTEREM

W styczniu 6. urodziny świętuje Gdański Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, prowadzony przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk. Kolejny rok to dziesiątki wydarzeń dla 11-tysięcznej społeczności oraz globalne sukcesy firm i osób związanych z Inkubatora.

http://bit.ly/2GlBmUT

9. 12 startupów technologicznych z Europy w programie PwC Startup Collider

12 najbardziej obiecujących startupów pochodzących głównie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczyna akcelerację w kolejnej edycji prowadzonego przez firmę doradczą PwC programu Startup Collider.

http://bit.ly/2rJCH4A

10. StartUp Europe Awards 2017 Poland zostały przyznane. Wśród laureatów Specprawnik.pl i Specfile.pl

Chwalimy się, bo mamy powody do dumy! StartUp Europe Awards 2017 Poland zostały przyznane. Wśród laureatów aż dwa startupy współtworzone przez Katarzynę Abramowicz – Specprawnik.pl i Specfile.pl.

http://bit.ly/2ncA0DR

Świat

1. Apple wejdzie na rynek polskiego LiveChat’a. Pozwoli firmom komunikować się z klientami

Pod koniec minionego roku Facebook wprowadził dodatkową opcję w Messengerze, która umożliwia firmom kontakt z potencjalnymi klientami i tym samym wszedł na rynek polskiego LiveChat’a. Apple zamierza zrobić dokładnie to samo ze swoim komunikatorem.

http://bit.ly/2DEhRsT

2. Ten chiński startup właśnie wyceniono na 17 miliardów dolarów

Kuaishou, chińska aplikacja do wideochatów, szuka inwestora, który wesprze spółkę kwotą miliarda dolarów. Inwestycja ta podniesie obecną wycenę startupu z 3,5 miliardów dolarów do 17 miliardów dolarów. Główny inwestor chce także dołączyć do kolejnej rundy.

https://bloom.bg/2nd0uW0

3. Azjatycki smok. Jak WeChat zawładnął Chinami i jak możesz to wykorzystać

Ma 963 milionów aktywnych użytkowników. W zeszłym roku przetworzył ok. 40% wszystkich płatności mobilnych w Chinach, a w 2016 roku suma transferów przez WeChat Pay wyniosła ponad 1,2 bilionów dolarów, przewyższając PKB Polski 2,5-krotnie.

http://bit.ly/2GjiqX5

#WTF?

# Ruszyła pierwsza na świecie gra społecznościowa dla ludzi z klasą

Polska aplikacja Royals nie jest dla każdego, dlatego nie wiemy, czy uda Wam się z niej skorzystać. Jak czytamy w opisie, to gra społecznościowa dla bogatej, najbardziej elitarnej społeczności w internecie.

http://royalsapp.com