OcenBank.pl, największy serwis z opiniami o bankach, poszukuje inwestora branżowego

Dodane: 20.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Net-Investors Group, właściciel największego serwisu z opiniami o bankach w Polsce OcenBank.pl, poszukuje inwestora branżowego.

Net-Investors Group, właściciel największego serwisu z opiniami o bankach w Polsce OcenBank.pl, poszukuje inwestora branżowego.

– Szukamy inwestora chcącego zainwestować w nasz serwis nie tylko środki pieniężne, ale przede wszystkim wiedzę i technologię umożliwiające bezproblemowe zintegrowanie naszego serwisu z bazą produktów finansowych. Naszym celem jest zapewnienie ciągłego rozwoju serwisu w długim okresie. Z tego też względu poszukujemy inwestora głównie w obszarze porównywarek produktów bankowych, dużych pośredników finansowych oraz serwisów z opiniami o innych produktach. Według nas połączenie OcenBank.pl z takim serwisem, niosłoby największe korzyści i efekty skali. – wyjaśnia Krzysztof Madej, Product Manager OcenBank.pl.

– W chwili obecnej prowadzimy rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami, jednakże negocjacje są na zbyt wczesnym etapie, aby móc podać więcej szczegółów. Obecnie na rynku internetowym widać duży ruch, zarówno jeśli chodzi o pozyskiwanie kapitału, jak i próby wkraczania serwisów na nowe rynki. Jesteśmy świadkami przejęć i fuzji, mających na celu konsolidację, jak również optymalizację zarówno kosztów, jak i przychodów serwisów internetowych. Doskonałym tego przykładem jest planowane przejęcia Onet.pl przez koncern medialny Ringier Axel Springer. – podsumowuje Krzysztof Madej.

źródło: informacja prasowa