Od tego kanału na YouTube nie mogę się oderwać. Pokazuje, jak "od środka" wygląda tworzenie startupu

od tego kanalu na youtube nie moge sie oderwac pokazuje jak od srodka wyglada tworzenie startupu
Udostępnij:
Polecaliśmy już dwa polskie kanały na YouTube, z których dowiecie się jak wygląda prowadzenie firmy od środka. Michał Sadowski z Brand24 i Paweł Nowak z Contellio opowiadają w nich o wyzwaniach związanych w byciu startupowcem. Kanał Jakuba Gajdamowicza przebija je pod wieloma względami.

Na zdjęciu: Jakub Gajdamowicz, Co-founder Landscapelab | fot. youtube.com/jakubgajdamowicz

Trzech polskich startupowców-vlogerów

Najwięcej o przedsiębiorczości dowiemy się biorąc sprawy w swoje ręce, ale na pewno nie przeszkodzi w tym czytanie, słuchanie czy oglądanie treści tworzonych przez doświadczonych przedsiębiorców. Takimi na pewno są startupowcy-vlogerzy, którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą. Michał Sadowski opowiada o Brand24 (i nie tylko), Paweł Nowak mówi o rozwijaniu startupu w akceleratorze TechStars, a Jakub Gajdamowicz o codziennej pracy polskiego startupowca. Ten trzeci kanał wyróżnia się spośród wcześniej wymienionych.

Czym? Przede wszystkim częstotliwością. Jakub Gajdamowicz, Co-founder Landscapelab, kilka razy w tygodniu publikuje vlogi, z których dowiadujemy się np. czy przedsiębiorca powinen poszerzać swoją wiedzę, dlaczego warto być optymistą oraz jak nie wpaść w pułapkę braku pomysłów (film o tym możecie obejrzeć poniżej). Cieszę się, że powstał taki vlog, który przybliża pracę przedsiębiorcy, ale nie jest tylko suchym zapisem dnia pracy, ale przekazuje wartości, o których powinien zadbać każdy startupowiec.

Zarabiać na pasji

Na uwagę zasługuje też forma prowadzenia narracji przez Gajdamowicza, wzorowana na najlepszych YouTuberach. W filmach z tego kanału nie znajdziemy efektu tzw. mądrej głowy, czyli długich monologów, nagranych kamerą ustawioną na statywie. Każdy odcinek (a jest ich niemal sto) to nowa przygoda i nowy temat warty omówienia. Filmy są dynamiczne, dobrze zmontowane i godne polecenia nie tylko początkującym przedsiębiorcom.

Jakub Gajdamowicz opowiada o każdym dniu pracy nad Landscapelab, ale nie omija tematów związanych z zakładaniem działalności, szukaniem pomysłu czy pieniędzy na start (ten film znajdziesz poniżej). Na tym kanale znajdziemy też informacje o tym, jak planować swój dzień pracy, ale też jakie pytania sobie zadawać, by być zadowolonym z tego co się robi. 

Miliarderzy pewnie nam zazdroszczą

Polscy miliarderzy, którzy rozpoczynali swoje biznesy w latach '90 mogą nam wszystkim pozazdrościć. Nie mieli takich możliwości jak my w zdobywaniu wiedzy o prowadzeniu firmy. Tym bardziej trudno odmówić korzystaniu z wysiłku i pracy, jaką wkładają polscy startupowcy-youtuberzy w tworzeniu wyjątkowych treści na YouTube. Do tych trzech kanałów szczególnie warto zaglądać i mamy nadzieję, że wejdzie Wam to w nawyk. Wierzymy, że ich rady przydadzą Wam się w prowadzeniu własnych firm.