Od tego kanału na YouTube nie mogę się oderwać. Pokazuje, jak „od środka” wygląda tworzenie startupu

Dodane: 21.04.2017

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Polecaliśmy już dwa polskie kanały na YouTube, z których dowiecie się jak wygląda prowadzenie firmy od środka. Michał Sadowski z Brand24 i Paweł Nowak z Contellio opowiadają w nich o wyzwaniach związanych w byciu startupowcem. Kanał Jakuba Gajdamowicza przebija je pod wieloma względami.

Na zdjęciu: Jakub Gajdamowicz, Co-founder Landscapelab | fot. youtube.com/jakubgajdamowicz

Trzech polskich startupowców-vlogerów

Najwięcej o przedsiębiorczości dowiemy się biorąc sprawy w swoje ręce, ale na pewno nie przeszkodzi w tym czytanie, słuchanie czy oglądanie treści tworzonych przez doświadczonych przedsiębiorców. Takimi na pewno są startupowcy-vlogerzy, którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą. Michał Sadowski opowiada o Brand24 (i nie tylko), Paweł Nowak mówi o rozwijaniu startupu w akceleratorze TechStars, a Jakub Gajdamowicz o codziennej pracy polskiego startupowca. Ten trzeci kanał wyróżnia się spośród wcześniej wymienionych.

Czym? Przede wszystkim częstotliwością. Jakub Gajdamowicz, Co-founder Landscapelab, kilka razy w tygodniu publikuje vlogi, z których dowiadujemy się np. czy przedsiębiorca powinen poszerzać swoją wiedzę, dlaczego warto być optymistą oraz jak nie wpaść w pułapkę braku pomysłów (film o tym możecie obejrzeć poniżej). Cieszę się, że powstał taki vlog, który przybliża pracę przedsiębiorcy, ale nie jest tylko suchym zapisem dnia pracy, ale przekazuje wartości, o których powinien zadbać każdy startupowiec.

Zarabiać na pasji

Na uwagę zasługuje też forma prowadzenia narracji przez Gajdamowicza, wzorowana na najlepszych YouTuberach. W filmach z tego kanału nie znajdziemy efektu tzw. mądrej głowy, czyli długich monologów, nagranych kamerą ustawioną na statywie. Każdy odcinek (a jest ich niemal sto) to nowa przygoda i nowy temat warty omówienia. Filmy są dynamiczne, dobrze zmontowane i godne polecenia nie tylko początkującym przedsiębiorcom.

Jakub Gajdamowicz opowiada o każdym dniu pracy nad Landscapelab, ale nie omija tematów związanych z zakładaniem działalności, szukaniem pomysłu czy pieniędzy na start (ten film znajdziesz poniżej). Na tym kanale znajdziemy też informacje o tym, jak planować swój dzień pracy, ale też jakie pytania sobie zadawać, by być zadowolonym z tego co się robi. 

Miliarderzy pewnie nam zazdroszczą

Polscy miliarderzy, którzy rozpoczynali swoje biznesy w latach ’90 mogą nam wszystkim pozazdrościć. Nie mieli takich możliwości jak my w zdobywaniu wiedzy o prowadzeniu firmy. Tym bardziej trudno odmówić korzystaniu z wysiłku i pracy, jaką wkładają polscy startupowcy-youtuberzy w tworzeniu wyjątkowych treści na YouTube. Do tych trzech kanałów szczególnie warto zaglądać i mamy nadzieję, że wejdzie Wam to w nawyk. Wierzymy, że ich rady przydadzą Wam się w prowadzeniu własnych firm.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem