Od teraz komunikator Telegram jest dostępny w polskiej wersji językowej na smartfony

Dodane: 16.04.2020

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Od teraz komunikator Telegram  jest dostępny w polskiej wersji językowej na smartfony

Udostępnij:

Od teraz komunikator Telegram obsługuje w swojej mobilnej wersji język polski. Telegram uważa się za aplikację lekką i szybką o dość wysokim poziomie bezpieczeństwa. Prace nad tym, aby pojawiła się polska wersja Telegramu trwały aż trzy lata.
Jeśli chcemy korzystać z polskiego interfejsu, należy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji i ręcznie zmienić język wyświetlania (Menu -> Ustawienia -> Język -> Polski).

Kto stoi za aplikacją?

Telegram stworzyło dwóch braci: Nikolai i Pawieł Durow, którzy wcześniej opracowali największą rosyjską sieć społecznościową VK. Aplikacja była projektowana z myślą o tym, by zapewnić użytkownikom wysoki poziomu prywatności. Z tego powodu także biura firmy Telegram znajdują się w różnych zakątkach świata, by utrudnić władzom ewentualne podsłuchiwanie rozmów.

Funkcje Telegrama

Telegram wprowadził grupy i kanały tematyczne, zanim zrobił to WhatsApp. Poza tym na tym komunikatorze możemy także tworzyć ankiety w czasie rzeczywistym. Inną dość unikatową funkcją Telegrama, jest możliwość powiązania z kontem wielu numerów telefonów, a także ustawienie kilku zdjęć profilowych.

Dodatkowo aplikacja pozwala na odbywanie potajemnych rozmów, które nie są przechowywane na serwerach Telegramu. Po pewnym czasie rozmowy same usuwają się z naszego telefonu. Ponadto Telegram pozwala na usuwanie wiadomości nie do 7 minut, jak w WhatsAppie, lecz 48 godzin po ich wysłaniu.

Poza tym Telegram posiada tysiące botów. To właśnie w tej aplikacji, w 2015 r. pojawiły się jako pierwsze, zanim rok później trafiły na Messengera.

Z tych właśnie powodów Telegram stał się popularnym narzędziem dla profesjonalistów i ludzi z różnych branż. Według danych z października ubiegłego roku Telegram miał 300 mln użytkowników.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem