Odbył się Poznań Game Jam 2012

Dodane: 31.01.2012

Lech Romański

Udostępnij:

W miniony weekend w poznańskiej przestrzeni coworkingowej ZOO odbył się Poznań Game Jam 2012. Była to część światowej imprezy Global Game Jam, podczas której uczestnicy tworzyli gry na zadany temat.

W miniony weekend w poznańskiej przestrzeni coworkingowej ZOO odbył się Poznań Game Jam 2012. Była to część światowej imprezy Global Game Jam, podczas której uczestnicy tworzyli gry na zadany temat.

W tym roku myślą przewodnią dla uczestników był uroboros – wąż, który bez przerwy pożera samego siebie. Uroboros symbolizuje nieskończoność oraz odradzający się stale krąg życia.  Zadanie trudne, tym bardziej, że zawodnicy na ukończenie gry mieli tylko 48 godzin. W spotkaniu brały udział zarówno osoby rozpoczynające przygodę z tworzeniem gier jak i starzy wyjadacze. Ostatecznie na starcie stanęło 20 osób, które razem stworzyło aż 9 gier. Do wygrania była oczywiście chwała i miejsce w światowej społeczności Global Game Jam. Dodatkowo, dzięki sponsorom: Grupie PrimeSoft oraz Progamers.pl, w lokalnej odsłonie konkursu, twórcy najlepszych gier mogli zdobyć nagrody o łącznej wartości ok. 5000zł.

Nikt nie spodziewał się tak wysokiego poziomu imprezy. Zwycięzcy byli trudni do wyłonienia, jednak ostatecznie pierwsze miejsce zajął Piotr Sienkowski, twórca „Hungry Snake”, którego projekt przekonał sędziów doskonałym wykonaniem oraz ważnym przesłaniem – walką z otyłością. W grze wcielamy się w wygłodniałego węża, a naszym zadaniem jest zaspokojenie jego pragnienia poprzez wybór odpowiedniego pożywienia. W zależności od naszych wyborów wąż staje się bardziej atletyczny lub bardziej ociężały. Gra działa na urządzeniach firmy Apple z nadzieją że Piotr umieści ją niedługo w Apple Store.

Drugie miejsce zajął Mikolaj Kamiński z niezwykle zaskakującą, wręcz szokująca ale również przezabawną i niezwykle grywalną grą „Super Pig”. Gra jest dostępna na stronie autora: http://sos.gd/superpig/. Akcja gry dzieje się w ciemnych uliczkach, zaś główny bohater musi uratować niewiastę, która zabłądziła i stoi przestraszona na końcu każdej planszy. Niestety żeby odkryć drogę do niej, będzie on musiał poświęcić swoje życie i odrodzić się na nowo… Trzecia nagroda została podzielona między dwie drużyny. Jury nagrodziło grę „Snake Jump” autorstwa Piotra Machowskiego i Roberta Podgórskiego oraz „Obrońcę Doliny Rozpudy” Filipa Moeglich. Wyróżnienie otrzymała gra „Rewolucja Je Swój Ogon”. Główny bohater – Tusk stoi na straży internetu i musi odcinać go złym Anonymousom nie krzywdząc przy tym dobrego Józefa, który ściąga tylko oryginalne materiały z sieci. Gra jest niezwykle wciągająca oraz porywająca ze względu na ostanie wydarzenia w Polsce dotyczące umowy ACTA. Gra powstała w technologii Adobe Flash i można w nią zagrać pod adresem www.erewolucja.com.

Zdjęcia z imprezy dostępne są pod tym adresem.Organizatorami imprezy byli: Black Moon Design, Coworking ZOO oraz Startup-IT.źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem