Odczarowujemy zawód programisty. Miesiąc Programowania na MamStartup

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Polska jest krajem z 254 tysiącami programistów i liczba ta stale rośnie. Jesteśmy liderem w naszej części Europy, jednak z analiz wynika, że na rynku nadal brakuje 50 tysięcy specjalistów*.

Fot. unsplash.com

Te liczby sprawiają, że zawód programisty od kilku lat owiewają liczne legendy, mity i plotki. Wśród nich są tematy zarobków, zakresu zadań, używanych technologii, czasu potrzebnego na przygotowanie do zawodu czy sposobów nauki programowania. Jest więc to temat, nad którym z pewnością warto się pochylić.

Mam Startup należy do Antygrupy, czyli koalicji wysokiej jakości serwisów kontentowych, wśród których są jeszcze takie tytuły jak Antyweb, NowyMarketing i Sznyt. Każdego miesiąca czyta nas ponad 2,5 mln czytelników. Ponad 40% czytelników Antyweba pracuje w branży IT, MamStartup to z kolei jedyny w Polsce serwis w pełni poświęcony technologicznym startupom. Docierając do tak dużej grupy odbiorców związanych z sektorem IT, postanowiliśmy przygotować akcję skierowaną specjalnie do nich.

Tak powstała koncepcja miesiąca z programowaniem w Antygrupie. W nadchodzących dniach chcemy odczarować tę profesję. Przez cały miesiąc będziemy publikować wysokiej jakości materiały skierowane do programistów oraz wszystkich osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Z naszych materiałów dowiecie się wszystkiego na temat zawodu programisty, a być może baliście się zapytać.

Wszystkie materiały znajdziecie tutaj: zmienimyswiat.pl

Jeśli chcesz zostać partnerem naszej akcji lub napisać dla nas artykuł, wyślij do nas wiadomość: [email protected]

* Jak podaje Fundacja InfoShare w oparciu o dane Stack Overflow, liczba programistów nadal jest zbyt mała, a na rynku brakuje blisko 50 tysięcy programistów.