Oddaj głos na polski startup w międzynarodowym konkursie. Wesprzyj Nexbio w konkursie Chivas The Venture

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Nie jest sztuką stworzyć coś dostępnego tylko dla nielicznych. Prawdziwym wyzwaniem jest urzeczywistnienie idei, której efekty odczuje każdy z nas. Już wkrótce, polski startup NEXBIO może zmienić świat!

Naukowcy z Lublina pracują nad przenośnym urządzeniem, dzięki któremu żywność będzie znacznie zdrowsza. Nexbio, jako zwycięzca polskiej edycji prestiżowego konkursu Chivas The Venture, walczy o dofinansowanie z puli miliona dolarów. O tym, który z finalistów zasługuje na wsparcie, zadecydują internauci, co tydzień oddając głos na swojego faworyta poprzez stronę www.theventure.com.

Nexbio to biotechnologiczny startup, którego celem jest opracowanie nowatorskich metod wykrywania chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium. Za sterami przedsiębiorstwa stoi biotechnolog, dr inż. Adam Kuzdraliński. Jego pomysł skupia się na wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i genetycznych do codziennego użytku. Dzięki temu już na wczesnym etapie rozwoju plonów możliwe będzie stosowanie odpowiednio dopasowanych, skutecznych środków ochronnych. Już na początku okresu wegetacyjnego urządzenie Nexbio będzie mogło pokazać rolnikowi, jakich chorób może się u roślin na danym obszarze spodziewać.  To ograniczy wykorzystywanie pestycydów i zwiększy bezpieczeństwo samych upraw. W XXI wieku Rolnictwo potrzebuje nowych narzędzi, żeby produkcja żywności stała się bardziej wydajna, ale jednocześnie zdrowsza dla konsumentów. Aby móc się rozwijać, Nexbio potrzebuje jednak dalszego wsparcia. Zapewnić je mogą głosy internautów!

W konkursie Chivas The Venture Nexbio walczy z 30 startupami z całego świata o milion dolarów dofinansowania. O tym, kto wygra zadecydują także internauci! Od 8 maja do 11 czerwca każdy może raz w tygodniu oddać swój głos na startup na stronie www.theventure.com.

Program Chivas The Venture wspiera młodych przedsiębiorców oraz startupy, które chcą osiągnąć sukces finansowy angażując się jednocześnie w rozwiązywanie problemów społecznych. Do tegorocznej edycji zgłosiło się niemal 6 tysięcy startupów ze wszystkich kontynentów. Każdy z 31 krajów biorących udział w programie wyłonił swojego zwycięzcę. Polskim laureatem konkursu został startup Nexbio.

To już trzeci tydzień głosowania. Od 8 maja do 11 czerwca, lubelski startup, jako reprezentant Polski, walczy w pierwszym etapie finału Chivas The Venture o 250 tys. dolarów (25% finałowej nagrody). Jeszcze przez 3 tygodnie każdy może wspomóc Nexbio w walce o zwycięstwo. Wystarczy wejść na stronę www.theventure.com i zagłosować na polskiego laureata Chivas The Venture. Co 7 dni dane głosujących są zerowane, co znaczy, że każdy może zagłosować ponownie. Co tydzień też w wyniku głosowania między uczestników dzielona jest pula 50 tys. dolarów.

Głosowanie odbywa się na stronie www.theventure.com