Oddziały Alior Banku są do dyspozycji seniorów w godzinach od 11 do 12

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Oddziały Alior Banku są do dyspozycji seniorów w godzinach od 11 do 12

Udostępnij:

W związku z nowymi zarządzeniami wprowadzonymi przez rząd, od 1 kwietnia 2020 roku oddziały Alior Banku od godziny 11 do 12 zapraszają przede wszystkim seniorów powyżej 60 roku życia. Oddziały są czynne do godziny 16. Przez całą dobę usługi Alior Banku są dostępne za pośrednictwem strony Alior Online oraz aplikacji mobilnej Alior Mobile.

– Nowe wytyczne w walce z koronawirusem wprowadzone przez rząd nie obejmują co prawda placówek bankowych, ale zdecydowaliśmy się na podobny krok ze względu na bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. Dlatego od środy, 1 kwietnia, nasze oddziały przez godzinę są dostępne przede wszystkim dla seniorów. W tym czasie mogą oni załatwić wszystkie niezbędne sprawy z naszymi bankierami. Cały czas przypominamy także, że niemal wszystkie funkcjonalności są dostępne również w naszej aplikacji internetowej i mobilnej, dzięki czemu nie trzeba wychodzić z domu – mówi Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku.

Ustalenie godziny przeznaczonej do obsługi głównie seniorów to kolejny krok, który wdrożył Zarząd Alior Banku w związku z epidemią SARS-CoV-2. W oddziałach banku przestrzegane są najwyższe standardy higieny, zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. Bankierzy pomiędzy obsługą kolejnych klientów mają możliwość mycia rąk. Do dyspozycji mają także preparaty dezynfekujące oraz jednorazowe rękawiczki.

Klienci są proszeni o zachowanie odpowiedniej odległości od obsługujących ich osób, tj. 1,5 m. W tej chwili na terenie placówki może przebywać tylko dwóch klientów. Są oni uczulani, że gdy tylko zauważą u siebie objawy infekcji dróg oddechowych, m.in. kaszel, katar, gorączkę, nie wychodzili z domu i nie udawali się do banku.

Oddziały banku pracują w skróconych godzinach 11-16. Na stronie internetowej Alior Banku znajdują się aktualne informacje na temat otwartych oddziałów, godzin oraz zasad ich funkcjonowania.