Odnotowaliśmy wzrost przychodów i podpisaliśmy 7 umów z partnerami biznesowymi. Podsumowanie roku TakesCare

Dodane:

Dominik Mazur Dominik Mazur

Odnotowaliśmy wzrost przychodów i podpisaliśmy 7 umów z partnerami biznesowymi. Podsumowanie roku TakesCare

Udostępnij:

Ostatni rok działalności TakesCare to nie zapeszając – pasmo sukcesów. Ugruntowaliśmy pozycję na rynku i odnotowujemy systematyczny wzrost przychodów. Podpisaliśmy 7 umów z partnerami biznesowymi i kolejne 3 planujemy zamknąć przed końcem roku.

Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy, firmy technologiczne i fundusze venture capital podsumowują 2021 rok

Rozpoczęliśmy rozmowy w inwestorami i jesteśmy na dobrej drodze do ekspansji na rynki zagraniczne. Na polskim rynku telemedycznym skupiamy się na sektorze ubezpieczeń i jesteśmy dumni ze współpracy z topowymi firmami ubezpieczeniowymi w kraju.

Rozwój organiczny

Dynamiczny rozwój nowych technologii w obszarze zdrowia oraz pandemia COVID-19 przyczyniła się do zwiększenia zapotrzebowania na zdalne formy komunikacji ze specjalistą, ale TakesCare działając w obszarze digital health nie skupia się tylko na oferowaniu klientom platformy telemedycznej. Działamy kompleksowo jako HealthTech marketplace i dbamy o zdrowie i dobrostan ludzi poprzez innowacje.

Nasze rozwiązania służą do zarządzania zdrowiem na odległość i są wspomagane przez AI i deep learning. Usługi medyczne dostępne są w formie pojedynczych e-Konsultacji oraz Pakietów Opieki Medycznej Online. Dodatkowo oferujemy wsparcie w procesie opieki ad-hoc i opieki koordynowanej, diagnozy, prekonsultacji i kontroli pomiędzy wizytami stacjonarnymi, a także weryfikację wyników badań, wykonywanych pomiarów, przyjmowanych przez pacjentów leków, drugiej opinii lekarskiej czy pre-diagnostykę.

Startup do tej pory rósł organicznie i finansował się tylko z własnych środków. Od momentu powstania firmy zmienił się nasz model biznesowy, ale wartości, które są dla nas nadrzędne, pozostają bez zmian.

Plany na przyszłość

Naukowcy stale prześcigają się w tworzeniu rozwiązań, które zrewolucjonizują sektor zdrowia w przeciągu najbliższych 3-5 lat. Medycyna spersonalizowana, wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesach leczenia, gene drive czy elektroceutyka. Kilka lat temu nie do pomyślenia było, aby proces stawiania diagnozy można było wykonać zdalnie, bez bezpośredniego kontaktu pacjenta z lekarzem. Cieszymy się, że potencjał telemedycyny w końcu został zauważony, ale nie zapominamy, że końcowym klientem jest pacjent, a nie słupki na wykresie.

Dlatego patrząc w przyszłość, stawiamy na rozwiązania, które dają choremu realną wartość, skracają czas leczenia, ograniczają ból, zwiększają dostępność do leków i obniżają koszt. Skupiamy się na zdrowiu fizycznym i psychicznym, procesie pre-diagnozy, profilaktyki oraz opieki senioralnej.

Oczywiście biznes rozwija się dzięki środkom finansowym, więc prężnie działamy w celu pozyskania inwestora, który zrozumie nasze idee i model działania. Patrzymy odważnie w przyszłość, licząc na to, że nowy rok przyniesie nam kolejne wyzwania i otworzy drzwi na rynek zagraniczny. Na rynku polskim zaś z początkiem 2022 roku uruchamiamy bardzo ważny AI projekt w obszarze onkologii i psychoonkologii, o którym opowiemy szerzej już niebawem.


Autor: Dominik Mazur, CEO TakesCare

TakesCare znalazł się w zestawieniu MamStartup Najciekawsze polskie healthtechy (część 2).

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem