Odpowiedzialne przywództwo – jak być liderem i zachować zdrowe ego? (podcast)

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Odpowiedzialne przywództwo – jak być liderem i zachować zdrowe ego? (podcast)

Udostępnij:

Rywalizacja to nieodłączna część życia lidera, jednak zachowanie zdrowego ego to często klucz do sukcesu. Co zrobić, by spełniać własne ambicje, mieć poczucie kompetencji i sukcesu, a jednocześnie być liderem odpornym na presję niezdrowej rywalizacji? Jak mieć dystans do siebie i innych? Jak zachować racjonalne spojrzenie, pokorę i poczucie humoru? W rozmowie z Rafałem Olejniczakiem, mentorem i konsultantem w dziedzinie odpowiedzialnego przywództwa i podnoszenia jakości współpracy rozmawiamy o tym, jak pełniąc role liderskie, utrzymać balans własnej osobowości. Rozmowę prowadzi dr Magdalena Łużniak-Piecha, wykładowczyni na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie SWPS.

Podcast z cyklu „Rozmowy z Liderami” dostępny jest m.in. na kanale YouTube Strefy Zarządzania.

Podcastu można też posłuchać na Spotify:

 

Interesujesz się zarządzaniem? Dołącz do nas w grupie Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS na Facebooku.

Cykl „Rozmowy z Liderami”

Jakim należy być liderem, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie? Jak przekonać ludzi do swojej wizji i celu? Co robić, aby zmotywować swój zespół? Jak poprzez odpowiednie przywództwo zbudować przewagę konkurencyjną firmy? Czy bycia liderem można się nauczyć? Jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze? Na te pytania szukamy odpowiedzi w cyklu podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Rozmowy z Liderami”. Spotykamy się z przedsiębiorcami, menedżerami, ekonomistami, liderami zmian społecznych oraz innymi praktykami zarządzania i rozmawiamy o tym, czym jest skuteczne zarządzanie, czy da się go nauczyć i co tak naprawdę znaczy być dobrym liderem.

Rafał Olejniczak Profesjonalny mentor i konsultant. Wspiera liderów, menedżerów i zespoły zarządzające w doświadczaniu odpowiedzialnego przywództwa i podnoszeniu jakości współpracy. Ekspert w dziedzinach zarządzania, rozwiązywania konfliktów i sztuki prezentacji. Specjalizuje się we wsparciu kryzysowym i interwencyjnym. Większość zawodowego życia spędził w mediach, gdzie przeszedł drogę od reportera do redaktora naczelnego, dyrektora rozwoju i członka zarządu w międzynarodowej grupie medialnej (Eurozet/Lagardere). Przez 18 lat współtworzył Radio ZET. Odpowiadał za stacje radiowe dla ponad 10 milionów słuchaczy każdego dnia. Doświadczenie telewizyjne zdobywał przede wszystkim w TVP. Współpracował z wydawnictwem National Geographic jako fotograf. Więcej szczegółów na: www.wspieramludzizpasja.pl, www.rafalolejniczak.pl.

dr Magdalena Łużniak-Piecha Doktor psychologii. Pracuje jako coach, szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w społecznej psychologii organizacji. Buduje i wdraża systemy wspierające efektywność podejmowania decyzji menedżerskich. Prowadzi szkolenia z zakresu Zarządzania Potencjałem Osobistym, Coachingu, Negocjacji i Zarządzania Zespołami Międzykulturowymi. Pisze podręczniki e-learningowe, regularnie komentuje najnowsze fenomeny i zjawiska społeczne w programach publicystycznych TVN i TVNBiS. Ekspert w europejskim programie badawczym Emopowerment through Liquid Integration of Migrant Youth in Vulnerable Conditions (MIMY). Pracuje badawczo i wdrożeniowo, buduje politykę unijną związaną z wykorzystywaniem potencjału intelektualnego młodych migrantów w Unii Europejskiej.