Oferta pracy: Programista – Perium.pl

Poszukujemy programisty do współpracy przy tworzeniu serwisu Perium.pl. Nasz projekt sprawnie funkcjonuje od marca bieżącego roku. Zdobył już spore grono zadowolonych użytkowników oraz powoli zbliża się do osiągnięcia progu rentowności. Szczegółowe informacje na jego temat można znaleźć na stronach serwisu a w szczególności w dziale http://Perium.pl/jaktodziala.

Niestety w ostatnim tygodniu w wyniku tragicznego wypadku odszedł główny programista serwisu. Nie posiadam, więc żadnej dokumentacji, która ułatwiłaby wdrożenie się w mechanikę funkcjonowania strony oprócz specyfikacji projektowych (schematów działania poszczególnych funkcji).

Serwis opiera się na takich technologiach jak: PHP, Zend Framework, MySQL, AJAX, JavaScript i ich znajomość jest niezbędna do podjęcia z nami współpracy.

Szczegółowy zakres prac podam zainteresowanym osobom jednak na ten moment będzie to przede wszystkim:

  • Opracowanie systemu znakowania jawnego oraz niejawnego plików mobi oraz epub (według naszego byłego programisty jest to względnie proste zadanie na kilka dni pracy);
  • Przerobienie działu sklep tak, aby kategorie wyświetlały się statycznie a nie dynamicznie(tak jak do tej pory) a także żeby po kliknięciu w nazwę pliku wyświetlał się jego rozszerzony opis w obrębie naszego serwisu (wiąże się z tym modyfikacja formularza dodawania nowego pliku);
  • Lekka przeróbka strony głównej (wyświetlanie informacji o bestsellerach itp.);
  • Dokończenie prac nad panelem administracyjnym;
  • Modyfikacja skryptu generującego klientowi link do ściągnięcia pliku tak, aby możliwe było pobieranie kilku plików naraz a także żeby transfer odbywał się z oddzielnego serwera dedykowanego a nie tego, na którym działa główna strona serwisu.

Forma wynagrodzenia:

Nasz poprzedni programista gorąco wierzył w projekt Perium tak, więc w zamian za swoją pracę miał otrzymać część udziałów w firmie. Otwarcie powiem, że najbardziej zależy mi na pozyskaniu współpracownika na podobnych warunkach, który będzie chciał razem z nami współtworzyć serwis. Jak widać jest on już na wysokim etapie rozwoju i zarabia tak, więc nie ma tutaj sytuacji ryzykowania swojego czasu w coś, co ma małe szanse powodzenia. Wręcz przeciwnie – zainteresowana osoba ma szansę stać się udziałowcem dobrze rokującego biznesu.

Oczywiście rozumiem, że zawsze istnieje pewna obawa, dlatego też istnieje możliwość wynagrodzenia na podstawie mixu – wynagrodzenie pieniężne + udziały bądź ewentualnie same pieniądze.

Miejsce pracy:

Jest praktycznie dowolne, choć najbardziej mile widziana byłaby osoba ze Szczecina bądź okolic w celu łatwiejszego kontaktu i omawiania spraw związanych z serwisem. Nie jest to jednak oczywiście główne kryterium.

Zainteresowane osoby/firmy proszę o kontakt pod adresem email: [email protected]. Proszę o przedstawienie możliwie jak największej ilości informacji a przede wszystkim:

  1. Doświadczenie – jakie technologie znasz, czy brałeś udział w podobnych projektach itp.
  2. Jaką formą wynagrodzenia Cię interesuje – zostanie udziałowcem i współtworzenie projektu czy też jednorazowe zlecenie za konkretne wynagrodzenie (albo też mix tych dwóch propozycji). Jeżeli interesuje Cię wynagrodzenie pieniężne to zaproponuj kwotę.
  3. Na ile oceniasz czas potrzebny na zapoznanie się z oprogramowaniem, po którym to będziesz w stanie przystąpić do prac programistycznych (szacunkowo – na tyle na ile jest to możliwe).
  4. Kilka słów o sobie.