Oferta pracy: Python Developer – Investio

Poszukujemy programistów do zespołu back-endowego, którzy specjalizują się w tworzeniu i optymalizacji algorytmów obliczeniowych operujących na dużych zbiorach danych takich jak notowania giełdowe. Zadaniem zespołu back-endowego jest przede wszystkim budowa i utrzymanie infrastruktury technicznej odpowiedzialnej za warstwę obliczeniową w aplikacjach investio.pl oraz squaber.com.

Praca ta będzie przebiegała przy ścisłej współpracy z członkami zespołu analityków finansowych, którzy projektują narzędzia analityczne. Jej efektem ma być stworzenie aplikacji efektywnie wspierających proces inwestycyjny. W przyszłości członkowie tego zespołu będą również współtworzyli i testowali automaty odpowiedzialne za high frequency trading.

Wymagania:

  • Znajomość języka Python.
  • Znajomość języka angielskiego (technicznego).
  • Kreatywność i umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów.
  • Dbałość o szczegóły.
  • Zdolność do szybkiego wdrażania się w nowe technologie i wykorzystywania ich w tworzonych projektach.
  • Preferowany wymiar czasu pracy: pełny etat.

Obowiązki:

  • Rozwój nowych funkcjonalności oraz w niedalekiej przyszłości projektowanie i tworzenie nowych projektów.
  • Praca w zespole programistów.
  • Optymalizacja istniejących rozwiązań.

Oferujemy:

  • Pracę w zespole o dużym doświadczeniu biznesowym i inwestycyjnym, współtworzącym większą grupę kapitałową w skład której wchodzi między innymi Dom Maklerski.
  • Możliwość współtworzenia międzynarodowych produktów.
  • Możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu rozwoju aplikacji wieloplatformowych (aplikacje mobilne + webowe).
  • Możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu inwestycji giełdowych.
  • Elastyczny czas pracy.
  • Samodzielność w działaniu.
  • Indywidualne podejście do każdego pracownika.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie.

Dodatkowe atuty:

  • Znajomość framework’a Django, django-rest-framework.
  • Doświadczenie w realizacji aplikacji RESTowych.
  • Doświadczenie w implementacji własnych strategii inwestycyjnych.
  • Doświadczenie w inwestowaniu na rynkach finansowych.
  • Zainteresowanie zagadnieniami finansowymi i metodami analizy rynków finansowych.
  • Znajomość zagadnień z ekonometrii i analizy szeregów czasowych.

Miejsce pracy:

Kraków

CV i LM prosimy składać na adres [email protected] lub przez formularz na stronie https://investio.pl/praca/python-developer

Prosimy o zamieszenie w dokumentach informacji o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym CV dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie danych Osobowych (Dz.U.Nr. 133 poz.883).”