Oficjalnie zaprezentowano dwa nowe smartfony Nokia oraz dedykowane do nich akcesoria

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Oficjalnie zaprezentowano dwa nowe smartfony Nokia oraz dedykowane do nich akcesoria

Udostępnij:

Firma HMD Global, obecny właściciel marki Nokia, zaprezentowała dwa nowe smartfony, słuchawki i bezprzewodowy głośnik. Modele Nokia 3.4 oraz Nokia 2.4 może być ciekawą propozycją sprzętu firmowego ze średniej półki cenowej.

W trakcie w trakcie wirtualnej konferencji firma HMD Global zaprezentowała dwa nowe urządzenia spod znaku Nokii – modele Nokia 3.4 i 2.4. Co wyróżnia te modele? Jak opisuje producent, nowe modele łączą w sobie nordycki design, wytrzymałość, a przede wszystkim znakomitą wydajność. A to wszystko w przystępnej cenie.

Najnowszy model z serii 2 debiutuje ze wspieranym sztuczną inteligencją aparatem, dwudniową żywotnością baterii i dużym wyświetlaczem HD+ o przekątnej 6,5″. W tym modeli będziemy mieć 2 GB pamięci RAM, a na dane użytkownika przeznaczone będzie 32 GB miejsca. Główny aparat ma 13 Mpix i wspomaga go 2 Mpix matryca do wykrywania głębi. Aparat do selfie to z kolei 5 Mpix. Jeżeli chodzi o łączność, to Nokia 2.4 będzie wyposażona w moduł Wi-Fi, Bluetooth 5, ale niestety bez NFC.

Natomiast najnowsza Nokia 3.4 oferuje z kolei to wszystko i jeszcze więcej, w tym zaawansowany potrójny aparat główny z ultraszerokim obiektywem (5 Mpix), zapewniający znaczny wzrost wydajności procesor Qualcomm Snapdragon 460 Mobile Platform. Do tego mamy ekran 6,39″ o rozdzielczości HD+. Tak jak u poprzednika, doskwiera brak modułu NFC.

W modelu Nokia 2.4 dostajemy baterię 4500 mAh, ale niestety bez szybkiego ładowania i bez ładowana przez microUSB. W Nokii 3.4 bateria jest co prawda nieco mniejsza (4000 mAh), ale naładujemy ją z dwa razy większą mocą (10 W).

Podkreślana przez producenta „długowieczność” jest istotną cechą wszystkich modeli Nokia – urządzenia tej marki cały czas opierają się na programie Android One, czyli na „czystym” oprogramowaniu od Google, które nie jest obciążane dodatkowymi nakładkami od producenta. Tym sposobem smartfon wytrzymuje znacznie dłużej na jednym ładowaniu niż inne konkurencyjne urządzenia.

Jeśli chodzi o akcesoria to producent zapowiedział wypuszczenie na rynek bezprzewodowych i wodoodpornych słuchawek Nokia Earbuds Lite, które spełniają normę IP7X. Do tego ma pojawić się głośnik Bluetooth, ale w tym wypadku nie mamy jeszcze żadnej specyfikacji.

Znamy już ceny większości produktów – w Polsce Nokia 2.4 będzie dostępna za 579 zł, a bardziej zaawansowana Nokia 3.4 za 749 zł. Natomiast słuchawki Earbuds Lite dostaniemy za 249 zł.