Ogarnik.mobi – Ogarnij swój biznes

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Ogarnik.mobi to innowacyjna usługa biznesowa, która przypomina o terminach płatności ZUS i podatków. Przeznaczona na urządzenia z Androidem oraz klasyczne telefony komórkowe dostarcza informacje księgowe bezpośrednio na telefon przedsiębiorcy.

Ogarnik.mobi to innowacyjna usługa biznesowa, która przypomina o terminach płatności ZUS i podatków. Przeznaczona na urządzenia z Androidem oraz klasyczne telefony komórkowe dostarcza informacje księgowe bezpośrednio na telefon przedsiębiorcy. Aplikacja na Android jest dostępna w sklepie Google Play, a aplikacja WWW na stronie www.Ogarnik.mobi.

Jak Ogarnik.mobi pomaga przedsiębiorcom?

Najważniejszym zadaniem jest przypominanie o ważnych terminach związanych z prowadzeniem firmy (np. terminy płatności podatków) oraz pomoc w przetwarzaniu informacji otrzymanych od księgowego (biura rachunkowego). Za pomocą prostych środków (aplikacja Android lub SMS) użytkownik otrzyma na swoją komórkę precyzyjną informację: co, kiedy i w jakiej wysokości musi zapłacić lub jakie decyzje podatkowe ma podjąć. Informacje o kwotach są uzupełniane na stronie WWW, przez księgowego współpracującego z przedsiębiorcą – planowana jest szybka integracja Ogarnik.mobi z najpopularniejszymi programami do prowadzenia księgowości.

Poza wspieraniem komunikacji pomiędzy właścicielem firmy a księgowym Ogarnik.mobi na Androida ułatwia prowadzenie biznesu dzięki 5 kalkulatorom biznesowym:

  1. wynagrodzeń z parametrami
  2. podatkowy PIT
  3. odsetkowy
  4. VAT
  5. walutowy

Dlaczego Ogarnik.mobi jest lepszy od klasycznego kalendarza?

Biznes toczy się swoim torem a o wielu terminach zapomnieć nie można, a czasami się to zdarza. Kalendarz płata często figle i terminy płatności wypadają w święta a wtedy trzeba pamiętać o nich kilka dni później. A informacja o kwocie zobowiązania przedsiębiorcy jest przekazywana przez księgowych telefonicznie lub podczas osobistych spotkań. Uważamy, że to wszystko można jednak „ogarnąć”, terminy biznesowe także.

Ogarnik.mobi zada nam kilka pytań związanych z naszą działalnością gospodarczą. Pytania są proste, odpowiedzi prawie oczywiste, jeśli prowadzi się działalność. Wypełnienie kreatora firmy zajmuje do 60 sekund, w zamian otrzymujemy ściśle dopasowane do naszej działalności przypomnienia przez cały rok. Pole, na którym wygrywa Ogarnik.mobi to właśnie komunikacja pomiędzy przedsiębiorcą a księgowym.

Ogarnik.mobi ogranicza zbędną pracę w biurze rachunkowym, ponieważ księgowy uzupełnia tylko kwotę należności, a usługa wysyła komplet informacji bezpośrednio na komórkę klientów biura rachunkowego. Informacja jest natychmiast dostępna u końcowego odbiorcy – jest to szczególnie ważne w przypadku zmian w kwocie płatności np. VAT.

Aplikacja na Androidzie zawiera dodatkowo pakiet przydatnych kalkulatorów, które pomogą przedsiębiorcy w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Dla kogo przeznaczony jest Ogarnik.mobi?

Młodzi (także duchem) przedsiębiorcy, samozatrudnieni lub zarządzający firmą, otwarci na możliwości nowoczesnych telefonów w zakresie przetwarzania informacji biznesowych. Takie osoby są skupione na swoim startupie lub rozwijającej się firmie, mogą zapomnieć o konieczności zapłaty zobowiązań wobec Państwa lub podjęcia kluczowych dla nich decyzji. Ogarnik.mobi ma im pomóc w ich pracy przez przypominanie o ważnych dla ich działalności datach, ponadto ułatwi obliczanie różnego rodzaju wartości przydatnych w biznesie (np. kwota podatku dochodowego, kwota wynagrodzenia).

Ile kosztuje Ogarnik.mobi?

Każdy przedsiębiorca korzystający z Ogarnik.mobi rozpoczyna od trzymiesięcznego Okresu Oceny (trial), który pozwala w pełni zapoznać się z możliwościami rozwiązania. W tym czasie podejmuje decyzję, czy wersja Ogarnik.mobi z Gwarancją (czyli płatna) spełnia jego oczekiwania. Zawsze może też pozostać przy wersji bezpłatnej, lecz z ograniczoną funkcjonalnością np. brak informacji o kwotach od biura rachunkowego.

Roczna Gwarancja uprawniająca do korzystania z pełnej funkcjonalności oraz wsparcia technicznego kosztuje już od 6,67 zł netto miesięcznie przez okres 18 miesięcy. Użytkownicy kupujący Gwarancję zapłacą 119,99 zł netto.

Dla biura rachunkowego konto w Ogarnik.mobi wraz z API do integracji z oprogramowaniem księgowym są bezpłatne.

Varico: w biznesie warto na nas liczyć

Z zaangażowaniem dostarczamy, wdrażamy i dajemy gwarancję na godne zaufania programy finansowo-księgowe. Jesteśmy blisko małych i średnich firm, które oczekują kompleksowej obsługi informatycznej wspierającej rozwój ich biznesu. Od 1989 roku z produktów Varico korzystają głównie biura rachunkowe, działy księgowości oraz firmy handlowe. Jako pierwsi w Polsce, w naszym segmencie rynku, wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością, zgodny z normą ISO 9001. Docenili nas Klienci, ponieważ ponad połowa z nich współpracuje z Varico dłużej niż 10 lat.

Ogarnik.mobi jest pierwszym z cyklu projektów, przeznaczonych na rynek mobilny.

źródło: informacja prasowa