Oglądaj „Dzięki Bogu już Weekend” z widgetem Tellyo

Dodane: 07.11.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Twórcy polskiego narzędzia, dzięki któremu możemy uchwycać najciekawsze momenty z programu telewizyjnego, nawiązali współpracę z TVP. Od jutra program rozrywkowy polecamy oglądać z włączoną stroną dziekibogu.tvp.pl, w której zostały zintegrowane widgety Tellyo.

Od 8 listopada br. program rozrywkowy TVP2 „Dzięki Bogu już weekend” polecamy oglądać z włączoną stroną dziekibogu.tvp.pl, na której zostały zintegrowane widgety Tellyo. Będziemy mogli złapać najciekawsze momenty show prosto do naszego urządzenia z przeglądarką www. Stało się to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy Tellyo z Telewizją Polską.

Grafika główna artykułu pochodzi z Fotolia

8 listopada o godz. 21.50 odbędzie się premiera aplikacji „second screen” dla satyrycznego show „Dzięki Bogu już weekend”, w TVP 2, podczas której będziemy mogli w pełni korzystać z widgetu Tellyo. Jego pomysłodawcą jest Mariusz Ostoja-Świerczyński. Pierwsze uchwycone momenty będzie można zobaczyć na stronie TVP, jak również w serwisie Tellyo tutaj. To tylko jedna z funkcji, którą umożliwia polska aplikacja. Dlaczego warto z niej korzystać?

Tak będzie wyglądać strona dziekibogu.tvp.pl podczas emisji programu

Chief Architect Tellyo, w rozmowie z nami, którą opublikowaliśmy w styczniu, wspominał o rosnącym trendzie korzystania z tego typu aplikacji.

Widzowie chcą otrzymywać dodatkowe informacje na temat danego programu (…). Pragną mieć wpływ na to, co się dzieję na ekranie, szczególnie podczas programów na żywo. Widzowie komentują to, co widzą i pragną mieć wpływ na to, co się aktualnie dzieje – mówił dla MamStartup Mariusz Ostoja-Świerczyński.

Według zebranych przez TrendrrTV danych dotyczących aktywności użytkowników w Stanach, wynika, że czołówka najbardziej trendy programów sięga od 1 do 5 milionów aktywności w mediach społecznościowych tygodniowo. Jak widać ludzie uwielbiają dzielić się opiniami i dyskutować na temat swoich ulubionych programów. Od 8 listopada Polscy widzowie będą mogli dołączyć do tego grona. Jak możemy nagrywać i dzielić się z innymi ciekawymi momentami programu?

Włączamy program w TVP 2. Podczas trwania „Dzięki Bogu już Weekend” wchodzimy na stronę dziekibogu.tvp.pl z dowolnego urządzenia (komputera, tableta, smartfona). Wtedy strona zmienia się na aplikację „second srceen” dedykowaną na tablety i smartfony. Gdy zobaczymy ciekawy moment w programie, wciskamy czerwony przycisk „Uchwyć Chwilę” i po paru sekundach dostajemy 15-sto sekundowe video z tym co właśnie zobaczyliśmy w telewizji. Później uchwyconymi chwilami możemy podzielić się, po zalogowaniu, na Facebooku i na Twitterze. Za pomocą aplikacji możemy też głosować na skecze podczas trwania programu.

Jak mówi nasz rozmówca, to pierwszy pilotażowy projekt w Polsce we współpracy z TVP. Zależnie od wyników korzystania z aplikacji, będą dodawane kolejne programy, w których będziemy mogli „chwytać” Momenty TV dzięki Tellyo.