Kradzieże z paczkomatów za granicą…
W mojej linkedinowej bańce sporo pojawiło się w tym tygodniu o… kradzieżach z paczkomatów. Była między innymi ognista dyskusja pod jednym z postów Jakuba Munnicha. Autor posta zaobserwował, że jednym z głównych powodów braku popularności paczkomatów w Europie Zachodniej są częste kradzieże.
Na potwierdzenie tezy przywoływane jest kilka danych (wraz ze źródłami), opisujących sytuację m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.
Cóż pozostaje zrobić? Chyba tylko pędzić do paczkomatu zaraz po otrzymaniu powiadomienia i modlić się (najlepiej już w biegu), aby Twoja paczka nagle nie zmieniła właściciela.
“If You’re Building Something Big, We’re On The Next Plane”
Powiedział Karol Lasota w rozmowie z The Recursive. Inovo.vc to jeden z topowych fuduszy VC w CEE, który nie boi się ryzyka i jeśli widzi potencjał w danym rozwiązaniu, wsiada w samolot.
Karol Lasota, nowy partner, pomaga funduszowi w odkrywaniu przyszłych jednorożców, a AI wspierae w ich w łowieniu talentów, zanim staną się sławni.
Czytaj także: Karol Lasota, Inovo.vc: “If You’re Building Something Big, We’re On The Next Plane”
Sprzedaż koszulek bardziej opłacalna niż sprzedaż domen
Bluesky sprzedał więcej koszulek wyśmiewających Marka Zuckerberga niż zarobił na sprzedaży niestandardowych domen w ciągu dwóch lat. Koszulki z napisem „Mundus sine Caesaribus” („Świat bez Cezarów) były odpowiedzią na wcześniejszą koszulkę Zuckerberga z napisem „Aut Zuck aut mit” („Zuck albo nic”).
Pierwsza partia koszulek szybko się wyprzedała, a Bluesky zarobił na nich więcej w jeden dzień niż na domenach przez dwa lata.
Czytaj więcej: Bluesky made more money selling T-shirts mocking Zuckerberg than custom domains
Najpopularniejsze modele językowe
ChatGPT, Claude, Grok, Gemini… każdy z modeli ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Które z tych narzędzi sprawdza się najlepiej u Was?
Robot jak człowiek
Atlas, humanoidalny robot od Boston Dynamics, właśnie nauczył się nowych sztuczek dzięki współpracy z RAI Institute. Dzięki zastosowaniu stroju do przechwytywania ruchu, Atlas opanował chodzenie, bieganie, czołganie się, a nawet breakdance. Wygląda na to, że roboty nie tylko przejmują nasze obowiązki, ale i parkiety taneczne!
Drama time – Meta w opałach
Była dyrektor ds. polityki globalnej Facebooka, Sarah Wynn-Williams, opublikowała książkę „Careless People: A Cautionary Tale of Power, Greed, and Lost Idealism”, ujawniającą kulisy działania giganta mediów społecznościowych. W swojej książce opisuje m.in. próby przypodobania się chińskiemu rządowi, w tym rzekome tworzenie systemu cenzury i ograniczanie konta dysydenta Guo Wengui.
Meta stara się zablokować promocję tej publikacji, powołując się na umowę o nieoczernianiu, jednak książka zdobyła dużą popularność i znalazła się w pierwszej dziesiątce bestsellerów na Amazonie.
Czytaj więcej: The wildest details in the Facebook memoir Meta is trying to bury
„Przeciętność dzisiaj to zaproszenie do problemów w przyszłości”
Paweł Sieczkiewicz w „Biznes bez Lukru” opowiada m.in. o tym, jak romantyzowanie życia startupowego zderzyło się z brutalną rzeczywistością, o tym, co go motywuje do działania, o marzeniach biznesowych, a także dzieli się swoim ulubionym motto, które choć dosadne, wydaje się idealne w kontekście prowadzenia własnego biznesu.
Słowa te wyszły z ust Mike’a Tysona, a brzmią:
„Wszyscy mają plan, dopóki nie dostaną w mordę”.