Okovita Janusza Palikota zebrała pierwszy milion w zbiórce crowdfundingowej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Okovita Janusza Palikota zebrała pierwszy milion w zbiórce crowdfundingowej

Udostępnij:

Już prawie 600 osób zainwestowało w sumie ponad milion złotych w rozwój nowej spółki Janusza Palikota. Zbiórka crowdfundingowa Tenczyńskiej Okovity, promowana na platformie Crowdway.pl, trwa nadal, a jej cel to 4,18 mln zł. Ponadto, spółka poinformowała, że wchodzi w mariaż z marką whisky i rumów: Dictador. Właśnie podpisała list intencyjny, który zapewni m.in. dostęp do unikatowych beczek do starzenia piw.

Każdego dnia do zbiórki promowanej na platformie Crowdway.pl, dołącza średnio 30 nowych inwestorów. Bestsellerowe okazał się do tej pory pakiety 1-, 2- i 3-litry, o minimalnej wpłacie odpowiednio: 220 zł, 550 zł i 2200 zł. Fundusze zebrane w kampanii crowdfundingowej Tenczyńska Okovita przeznaczy na m.in.: inwestycje w maszyny do destylacji staropolskiej wódki – okowity, przystosowaniebrowaru do jej produkcji, a także budowę taproomu. Spółka przedstawiła właśnie jego wizualizacje. W historycznych piwnicach Browaru Tenczynek powstanie klimatyczne miejsce degustacji pełnej oferty piw oraz okowity. Remont wraz z wyposażeniem wyniesie ok. 250 tys. zł.

Każdy dzień przybliża nas do realizacji naszych zamierzeń. Grono inwestorów – ambasadorów Tenczyńskiej Okovity sukcesywnie rośnie, a my śmiało możemy planować działania, które przedstawiliśmy w ofercie kampanii. W naszym TapRoomiebędzie można skosztować naszych piw oraz okowity, ale chcemy też, by stał się unikatowym na mapie regionu miejscem spotkań pasjonatów rzemieślniczych alkoholi – powiedział Janusz Palikot.

Pomieszczenie w Browarze Tenczynek, które ma zostać wyremontowane i wyposażone ze środków z kampanii crowdfundingowej, ma powierzchnię 200 mkw. Znajdzie się tam alembik do destylacji okowity oraz przestronny taproom o powierzchni 120 mkw.z barem, stolikami dla gości oraz miejscem do prezentacji trunków z portfolio Browaru.

W listopadzie podpisany został list intencyjny z polskim przedstawicielstwem marki Dictador. To producent rumu, ginu i cygar. Ma siedzibę w Kolumbii i jest sprzedawany na 60 rynkach, wyłącznie w obiektach premium, np.: Waldorf Astoria, Harrod’s czy Hotel Ritz.

W ramach współpracy Tenczynek udostępni Dictadorowi miejsce na leżakowanie rumu sprowadzanego z Kolumbii. Z kolei my będziemy korzystać ze świeżych beczek po najlepszych rumach świata, które normalnie nie są dostępne ze względu na swoją wysoką wartość. Z Dictadorem będziemy komponować unikalne, nowe smaki, bogate w egzotyczne nuty z domieszką kolumbijskiej tradycji gorzelnianej – dodaje prezes Tenczyńskiej Okovity.