OLX 9 września wprowadzi nowy regulamin. Między innymi uruchomi własny system płatności

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

OLX 9 września wprowadzi nowy regulamin. Między innymi uruchomi własny system płatności

Udostępnij:

Portal ogłoszeniowy OLX przygotował zmiany w regulaminie, które wejdą w życie 9 września. Wśród nowości platforma wprowadzi między innymi własny system płatności oraz możliwość otrzymania 200 złotych w przypadku niezadowolenia z zakupionego produktu.

Dzięki zapowiadanym zmianom zakupy za pośrednictwem platformy będą bezpieczniejsze i szybsze. Użytkownicy będą mieli teraz możliwość płacenia online i zamawianie dostawy za pośrednictwem platformy Sendit. Operatorem płatności będzie holenderska spółka Adyen. Dodatkowo firma zapowiedziała, że przesyłki mają być przekazane kurierowi maksymalnie 72 godziny po zaakceptowaniu zamówienia.

– Należność z tytułu zapłaty przez Kupującego ceny Przedmiotu zostanie zatrzymana przez Operatora Płatności na prowadzonym przez niego na rzecz Sprzedającego (rachunek escrow) do czasu odebrania przez Kupującego przesyłki zawierającej Przedmiot. Po odebraniu przez Kupującego przesyłki zawierającej Przedmiot środki pieniężne zostaną niezwłocznie przekazane na narzędzie rozliczeniowe Sprzedającego prowadzone przez Operatora Płatności. Środki dostępne na narzędziu rozliczeniowym Użytkownika mogą być w każdej chwili, bezpłatnie przez niego wypłacone na jego osobiste konto bankowe – czytamy w regulaminie.

200 złotych za przedmiot niezgodny z opisem

Dodatkowo OLX przygotował możliwość otrzymania rekompensaty w przypadku otrzymania produktu niezgodnego z opisem sprzedającego. Z takiej opcji będą mogli skorzystać klienci, którzy zdecydują się na płatność online z dostawą za pośrednictwem Sendit. Rekompensatę będzie płaciła platforma OLX, a jej wartość będzie zależna od ceny spornego przedmiotu, przy czym maksymalnie będzie to 200 złotych.

Wśród zapowiadanych zmian pojawiły się również między innymi:

  • płatności online,
  • dodatkowe zabezpieczenia przed oszustwami,
  • dodatkowe funkcje w zakresie możliwości aplikowania na ogłoszenia o pracę,
  • zmiany w zakresie wykupywania pakietów dla poszczególnych kategorii,
  • nowa struktura w kategorii praca.

Regulamin z naniesionymi zmianami można przeczytać tutaj