OLX przejmuje Kiwi Jobs

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

OLX przejmuje Kiwi Jobs

Udostępnij:

Pod koniec maja ubiegłego roku Kiwi Jobs pochwaliło się pozyskaniem strategicznego inwestora. Wówczas Grupa OLX zainwestowała w spółkę, przejmując większość udziałów od Grupy Absolvent. Dziś zgarnia resztę, a Kiwi Jobs staje się częścią Grupy OLX.

Przedstawiciele Kiwi Jobs tłumaczą, że przez ostatnie 1,5 roku obie firmy działały niezależnie. Teraz jednak zostaną połączone, by wspólnie pracować nad ofertą OLX dla klientów i użytkowników kategorii „praca”. Dodają, że w planach mają między innymi integrację rozwiązań funkcjonujących do tej pory w Kiwi Jobs i uruchomienie nowych usług subskrypcyjnych dla klientów OLX Praca.

Jeden zespół

– Ostatnie półtora roku wspólnej pracy pokazało nam, że widzimy ogromną wartość w pracy razem, dlatego zdecydowaliśmy się objąć całość udziałów już teraz. Celem Grupy OLX jest budowanie ekosystemu produktów w kluczowych dla nas kategoriach, dzięki którym możemy dostarczać nowe, kompleksowe rozwiązania dla naszych klientów – wyjaśnia Marcin Urbańczyk, CEO Grupy OLX w Europie.

Katarzyna Godlewska, założycielka i CEO Kiwi Jobs, mówi, że obie spółki wierzą, że łącząc to co unikalne w każdej z firm i pracując od teraz jako jeden zespół, podmioty będą w stanie jeszcze lepiej i szybciej odpowiadać na zmieniające się potrzeby swoich klientów i użytkowników.

Partner, który wierzy

O tym, że Grupa OLX jest zainteresowana przejęciem Kiwi Jobs wiadomo było w maju tego roku. Wówczas właśnie spółka przejęła większościowy pakiet udziałów. Tak wówczas o transakcji mówiła Katarzyna Godlewska:

„Zdecydowaliśmy się na Grupę OLX jako inwestora strategicznego, bo mamy przekonanie, że zyskujemy partnera, który wierzy i będzie wspierał nas w realizacji naszej wizji. Równocześnie jednak pozwoli nam działać dalej niezależnie, zachowując nasz charakter oraz szybkość i elastyczność działania. Przygotowując się do transakcji mieliśmy okazję poznać bliżej zespół i kulturę firmy, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że Grupa OLX jest najlepszym wyborem, a za jej sukcesem, podobnie jak sukcesem Kiwi Jobs, stoi świetny zespół, a dodatkowo wieloletnie doświadczenie”.