OLX wprowadza transakcje i dostawy w wybranych kategoriach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

OLX wprowadza transakcje i dostawy w wybranych kategoriach

Udostępnij:

Od 9 września kupujący będzie mógł bezpiecznie zapłacić za przedmiot i przesyłkę za pośrednictwem OLXa. Serwis przekaże sprzedającemu odpowiednią kwotę po odbiorze przesyłki przez nabywcę. Operacje te odbywać się będą między użytkownikami serwisu, a nie między serwisem i użytkownikiem.

– Możliwość dokonania transakcji i przesyłek za pośrednictwem OLXa to odpowiedź na potrzeby naszych użytkowników. Rozwiązanie jest proste, bezpieczne i zaprojektowane przede wszystkim pod kątem oczekiwań indywidualnego użytkownika serwisu – mówi Michał Malewski, General Manager OLX Polska. – To dopiero początek naszej drogi. Będziemy nadal intensywnie pracować nad stworzeniem najlepszego, unikatowego w skali rynku rozwiązania umożliwiającego transakcje i przesyłki między osobami prywatnymi.

Decyzję o wprowadzeniu transakcji i przesyłek w wybranych kategoriach przyspieszyła pandemia COVID 19, która znacząco wpłynęła na zachowania użytkowników chcących mieć wybór i możliwość dokonywania zakupu towarów również na odległość.

Dostawy realizowane są za pośrednictwem platformy wysyłkowej Sendit.pl, a płatności obsługuje holenderska spółka Adyen. Sprzedający skorzysta z opcji dostawy bezpłatnie.

– Bazując na wiodącej pozycji OLX i wykorzystując wieloletnie doświadczenie Sendit.pl, stworzyliśmy usługę, która pozwoliła odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby i modele zachowań użytkowników OLX oraz znacznie usprawnić obsługę zamówień. „Przesyłka OLX” oferuje nie tylko konkurencyjną cenę, ale także wygodę i bezpieczeństwo zarezerwowane do tej pory dla profesjonalnych sprzedawców internetowych. Dzięki usłudze, użytkownicy serwisu, zamiast skupiać się na znalezieniu optymalnego przewoźnika, mogą nadać i odebrać paczkę w wygodny dla siebie sposób. Obecnie udostępniliśmy użytkownikom możliwość korzystania z punktów Poczty Polskiej oraz paczkomatów InPost, a pracujemy ciągle nad rozszerzeniem tej listy o kolejnych przewoźników i sieci punktów nadawczo-odbiorczych – mówi Wojciech Kliber, Wiceprezes Zarządu Sendit S.A.

W ramach usługi kupujący dokonuje zapłaty za przedmiot z góry, tzn. przed otrzymaniem przedmiotu, za pomocą linka do płatności. Środki wpłacone za produkt przez kupującego będą zatrzymywane przez operatora płatności na prowadzonym dla użytkownika przez operatora rachunku escrow do czasu odebrania przesyłki. Po odebraniu przez kupującego przesyłki zawierającej przedmiot, środki pieniężne zostaną przekazane na rzecz sprzedającego. Sprzedający w każdej chwili może bezpłatnie przenieść je na osobisty rachunek bankowy.

Jak to działa krok po kroku?

  1. Sprzedający dodaje opcję przesyłki na OLX,
  2. Kupujący wysyła prośbę zakupu i wpłaca określoną kwotę,
  3. Sprzedający przechodzi weryfikację, akceptuje sprzedaż i wysyła paczkę,
  4. Kupujący odbiera paczkę,
  5. Sprzedający otrzymuje pieniądze.

Obecnie usługa działa w wybranych kategoriach i stopniowo będzie rozszerzana na pozostałe.