OMNI3D z nowym Dyrektorem Zarządzającym. Konrad Sierzputowski odchodzi z firmy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Stanowisko nowego Dyrektora Zarządzającego objął Paweł Robak. Jego przejście do OMNI3D uruchomiło w firmie wiele pozytywnych zmian – nowa strategia sprzedażowa, poszerzenie palety dostępnych filamentów i dalszy rozwój Factory 2.0.

Na zdjęciu: Paweł Robak, nowy Dyrektor Zarządzający OMNI3D

Paweł to finansista i menadżer z 20-letnim doświadczeniem zdobywanym w Polsce i za granicą. Pracował m.in. dla Huty Aluminium Konin S.A., Wielkopolskiej Fabryki Mebli S.A. czy Grupy Medort S.A. Był odpowiedzialny zarówno za wzrosty organiczne, jak i akwizycyjne. Ostatnie 4 lata spędził w Niemczech, gdzie w firmie Meyra GmbH sprawował rolę dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za strategię i finanse.

„Dzięki doświadczeniu zdobywanym w różnych gałęziach przemysłu doskonale rozumiem potrzeby klienta biznesowego. Wzrost efektywności pracy, wyższa rentowność i szybkie zaspokajanie potrzeb klienta końcowego to elementy, które łączą zarówno potrzeby naszych odbiorców, ale również naszych właścicieli. Z tego powodu, na prośbę funduszu Speed Up Innovation, zdecydowałem się wspomóc dalszy rozwój Omni3D, który po początkowym etapie potrzebuje kolejnych impulsów, świeżej strategii i jej wdrożenia. Nowym podejściem jest oferowanie każdemu klientowi wartości dodanej, ponieważ produkcja i sprzedaż drukarek 3D są tylko narzędziami do jej realizacji. Zastosowanie druku 3D do produkcji toolingu, przymiarów, w prototypowaniu czy w procesie wytwarzania krótkich serii zindywidualizowanych produktów – zdecydowanie może podnieść efektywność działania oraz przynieść ogromne oszczędności dla każdej firmy przemysłowej.” – komentuje Paweł Robak, CEO OMNI3D.

Konrad Sierzputowski, założyciel OMNI3D, odchodzi z firmy, którą – jak podkreśla – zostawia w dobrych rękach. Konrad planuje poświęcić swój czas na rozwój innej działalności, która wymaga większego zaangażowania.