Omnichannel – co to dokładnie oznacza dla sklepu internetowego

Dodane: 14.11.2018

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Prowadzenie działalności w internecie to szansa na sukces firmy. Niestety, to również wyzwania, którym trzeba sprostać. Duża konkurencja w branży sprawia, że trzeba zadbać o zadowolenie klientów, którzy są coraz bardziej wymagający.

Jednym z rozwiązań, które mogą nam pomóc jest omnichannel. Sprawdźmy czym jest i dlaczego warto zdecydować się na jego wprowadzenie.

Czym jest omnichannel?

Omnichannel inaczej nazywany sprzedażą wielokanałową jest zupełnie nowym podejściem do prowadzenia sprzedaży w sieci. Czasy, w których firmy prowadzące zarówno sklep internetowy, jak i stacjonarny działały na „dwa fronty”, nierzadko oferując zupełnie co innego w zależności od kanału sprzedaży, dawno już minęły. Obecnie światy online i offline przenikają się, a klienci chcą korzystać z elastycznych form zamawiania, płacenia i odbierania towaru. Mówiąc najprościej, omnichannel jest to rozwiązanie, które pozwala prowadzić spójną sprzedaż zarówno w sieci, jak i placówkach stacjonarnych.

Jakie daje korzyści?

Firmy, które decydują się na wprowadzenie omnichannel mogą liczyć na wiele korzyści. Przede wszystkim, sklepy, które dają klientom różne możliwości zakupu oraz odbierania towaru (takie jak prezentowanie dostępności produktu, wysyłka do domu klienta czy odbiór w sklepie stacjonarnym) mogą liczyć na to, że zadowoleni klienci do nich wrócą. W dzisiejszych czasach każdemu z nas zależy bowiem na czasie i wygodzie zakupu.

Co więcej, po wdrożeniu omnichannel przez dobrą firmę taką jak fastwhitecat.com sklepy mogą liczyć również na to, że klient będzie mógł korzystać z ich ofert nie tylko na komputerze, ale również mobilnie. W dzisiejszych czasach, kiedy odsetek osób korzystających z sieci za pomocą smartfona jest coraz większy, to kolejna zaleta, dzięki której możemy liczyć na większą sprzedaż.

Podsumowując, jeśli prowadzisz firmę, która działa jednocześnie stacjonarnie i online wdrożenie omnichannel to najlepsza inwestycja, która z pewnością pozytywnie wpłynie nie tylko na liczbę klientów, ale również na to, jak postrzegana będzie twoja działalność.