Omnipack pozyskuje od inwestorów prywatnych 5 mln zł na dalszy rozwój

omnipack pozyskuje od inwestorow prywatnych 5 mln zl na dalszy rozwoj
Udostępnij:
Powiększenie skali biznesu, m.in. dzięki kolejnym lokalizacjom magazynów, rozwojowi software i ekspansji międzynarodowej — to wyzwania, jakie stawia sobie zespół Omnipack.

W lipcu tego roku spółka Omnipack zamknęła rundę finansowania, pozyskując od inwestorów 5 mln zł nowego kapitału. Omnipack specjalizuje się w logistyce i fulfillmencie dla e-commerce. Firma zapewnia całkowitą obsługę procesu – przechowywanie towaru, pakowanie i wysyłkę zamówień, obsługę zwrotów oraz usługi dodatkowe.

Wśród zainteresowanych ulokowaniem kapitału w firmie były zarówno polskie, jak i europejskie fundusze inwestycyjne. Firma podjęła jednak decyzję o współpracy z inwestorami prywatnymi, co umożliwia jej zachowanie większej elastyczności i podejmowanie szybszych decyzji.

Dodatkowe środki spółka przeznaczy m.in na otwarcie nowych lokalizacji magazynowych, jak również rozwój oprogramowania do zarządzania procesem logistycznym.

Obecnie Omnipack obsługuje ponad 50 sklepów internetowych, a ponad setka potencjalnych klientów jest na etapie rozmów. Firma ma ambitne plany. Zamierza podbić segment fulfillmentu e-commerce w Polsce i kontynuować ekspansję europejską.