Omnipack uruchomił nowe centrum logistyczne w Nadarzynie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Omnipack uruchomił nowe centrum logistyczne w Nadarzynie

Udostępnij:

Omnipack, polski startup świadczący usługi fulfillment dla eCommerce w modelu full stack (tj. operacje i technologia), podjął strategiczny krok w kierunku ekspansji zagranicznej i uruchomił nowe centrum logistyczne. SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn znajduje się tuż przy trasie S8 w Nadarzynie k. Warszawy oraz w pobliżu lotniska. Od samego początku operator logistyczny zakładał działalność globalną, wiedząc, że rodzimy rynek nie jest wystarczająco duży, by móc na nim osiągnąć atrakcyjną skalę. Dziś Omnipack zwiększa swoją powierzchnię magazynową dwukrotnie, wdraża zaawansowane technologie i planuje otwarcie kolejnego centrum logistycznego przy granicy niemieckiej. Te działania umożliwią polskiemu startupowi wejście na rynki zagraniczne i budowę sieci centrów fulfillmentowych w całej Europie.

Otwarcie nowego centrum logistycznego w Nadarzynie k. Warszawy jest strategiczną decyzją związaną z nieustannym rozwojem polskiego startupu. Omnipack obecnie obsługuje ponad 100 klientów, z których zdecydowana większość dynamicznie rośnie. Ponadto, stale dołączają nowi klienci, co naturalnie generuje potrzebę dodatkowej powierzchni magazynowej. Centrum logistyczne w Nadarzynie zapewnia nie tylko dwukrotnie większą przestrzeń, lecz także lokalizację, która pozwala na realizację wysyłek zagranicznych w krótkim czasie. Kolejnym krokiem w kierunku ekspansji międzynarodowej Omnipack będzie uruchomienie w październiku magazynu w Gorzowie Wielkopolskim tuż przy granicy z Niemcami.

– Kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorcy, który chciałby, aby jego eCommerce miał zasięg globalny i był przystosowany do potrzeb lokalnych rynków – jest wybór operatora logistycznego, który posiada magazyn w odpowiedniej lokalizacji, dostęp do lokalnych przewoźników i systemy do rozliczeń międzynarodowych. Dzięki centrum logistycznemu w Nadarzynie Omnipack może realizować wysyłki zagraniczne Next Day Delivery. Jeszcze w tym roku planujemy otwarcie kolejnego centrum w Gorzowie Wielkopolskim przy granicy Niemieckiej. Te działania umożliwią naszym klientom ekspansję i nieograniczone skalowanie biznesu na rynki Europy Zachodniej – mówi Tomek Kasperski, CEO Omnipack.

Omnipack zdecydował się na wynajem 6500m2 powierzchni magazynowej w nowym budynku na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, mając na względzie strategiczne położenie geograficznie – w pobliżu centralnych hubów firm transportowych. To gwarantuje optymalizację procesów logistycznych i pozwala wydłużyć czas składania zamówień, dla których dostawa będzie realizowana następnego dnia. Dla Omnipack ważne są też infrastruktura regałowa magazynu, maszyny do pakowania i przenośniki transportujące, które automatyzują przemieszczanie się paczki z miejsca pakowania do miejsca odbioru i zwiększona liczba docków, obsługująca wielu przewoźników jednocześnie. Te dwa ostatnie czynniki znacznie podnoszą wskaźnik efektywności operacji logistycznych.

– Zakupy w internecie robimy coraz bardziej świadomie, dlatego nasi klienci mają coraz większe oczekiwania wobec nie tylko towaru, który zamawiają, lecz także jakości obsługi. Nowy magazyn w Nadarzynie zapewnia większą efektywność operacji logistycznych, a co za tym idzie lepsze customer experience, na który składają się skrócony czas realizacji wysyłki, sposób pakowania, czy sprawna obsługa zwrotów – komentuje Karol Milewski, CCO w Omnipack.

Przy podejmowaniu decyzji istotne były również ekologiczne rozwiązania, które centrum logistyczne oferuje, takie jak zawory regulujące pobór wody, które ograniczają zużycie o około 10 proc. i umożliwiają natychmiastowe odcięcie dopływu w przypadku pojawienia się przecieku. Dodatkowe podliczniki pozwalające na stały monitoring mediów i realne oszczędności podczas eksploatacji budynku. Gospodarka odpadami budowlanymi, w tym ich monitoring, segregacja i odzyskiwanie, a w części biurowej wykorzystanie materiałów o niskim współczynniku lotnych związków organicznych. Do tego park zapewnia wysoką efektywność energetyczną, wynikającą z wykorzystania m.in. inteligentnej oprawy LED, obniżającej zużycie energii elektrycznej nawet o 30 proc.

W związku z szerokim portfolio klientów Omnipack – magazyn musi być przystosowany do obsługi zamówień różnych branż. Zarówno spożywczej, kosmetycznej, designerskiej, jak i modowej. Dzięki możliwościom, które daje SEGRO, w Nadarzynie Omnipack będzie mógł zarządzać operacjami logistycznymi wszystkich swoich klientów, między innymi: Jadłosfera, Greasy Fingers, Ekopolka, 9design czy Bizuu, Muscat, Gepetto. Doradcą przy wyborze magazynu Omnipack była międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości – JLL.

– Cieszymy się, że zespół JLL był częścią tego projektu i wspierał nas przy wyborze optymalnego rozwiązania pod kątem powierzchni magazynowej przystosowanej do naszych potrzeb. Wraz z otwarciem nowego centrum dystrybucji przenieśliśmy też wszystkie nasze systemy softwarowe do chmury AWS i wdrożyliśmy nowy system magazynowy Logifact, który niesie ze sobą szereg usprawnień operacyjnych, takich jak: efektywne zarządzanie stanami magazynowymi w identyfikacji braków i nadwyżek, automatyczne zarządzanie datami ważności produktów, optymalne zarządzanie opakowaniami zbiorczymi i automatyzację przyjmowania zwrotów oraz niezależność przy dołączaniu kolejnych platform eCommerce – dodaje Rafał Szcześniewski, COO Omnipack.