Online Venture zainwestowało w Blackpartners

online venture zainwestowalo w blackpartners
Udostępnij:
Fundusz kapitałowy Online Venture zainwestował w firmę doradczą Blackpartners. Blackpartners jest wiodącą polską firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie kompleksowej obsługi transakcji kapitałowych oraz doradztwa strategicznego dla przedsiębiorstw średniej wielkości.

Fundusz kapitałowy Online Venture zainwestował w firmę doradczą Blackpartners. Blackpartners jest wiodącą polską firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie kompleksowej obsługi transakcji kapitałowych oraz doradztwa strategicznego dla przedsiębiorstw średniej wielkości. Środki pozyskane dzięki inwestycji zostaną wykorzystane m.in. na uzyskanie statusu Autoryzowanego Doradcy NewConnect oraz otwarcie biura w Londynie.

Blackpartners jest jedną z pierwszych inwestycji funduszu Online Venture, który powstał w 2012 roku. Spółka zajmuje się doradztwem w zakresie fuzji i przejęć, zarządzania strategicznego i zarządzania sprzedażą. Obecnie posiada biura w Gdańsku i w Poznaniu, a dzięki inwestycji zostanie otwarte kolejne w Londynie, a późniejszym czasie, także w Wiedniu. Jak tłumaczy Mikołaj Lipiński, jeden z Partnerów w Blackpartners odpowiedzialny za transakcje M&A, pozwoli to pozyskać nowych klientów i zwiększy możliwości pozyskiwania finansowania dla obecnych klientów.

Spółka, która obecnie doradza w procesach IPO na rynku głównym, planuje również uzyskać status Autoryzowanego Doradcy NewConnect i wprowadzać na ten parkiet inne inwestycje funduszu Online Venture. Jak tłumaczy Sebastian Felkner z Komitetu Inwestycyjnego Online Venture, jest to jedna z lepszych synergii jakie można stworzyć na tym rynku. – Zainwestowaliśmy w wysokiej jakości butik inwestycyjny, który traktujemy jako inwestycję dywidendową. Planujemy, aby Blackpartners wprowadzało na rynek NewConnect pozostałe nasze inwestycje. Dzięki temu łatwiej jest nam zbudować silną grupę i konkurować z innymi podmiotami – zdradza Sebastian Felkner.

Online Venture powstał w 2012 roku i do tej pory zainwestował w kilka portali, natomiast rozważa już kilka kolejnych propozycji inwestycyjnych. Inwestuje głównie w projekty Internet/Mobile, chociaż nie wyklucza także innych branż, czego przykładem jest właśnie Blackpartners. Online Venture objęło 20% udziałów, chociaż wartość transakcji nie została ujawniona.

źródło: informacja prasowa