Online Venture zainwestowało w platformę FutboLand.pl

online venture zainwestowalo w platforme futbolandpl
Udostępnij:
Fundusz Online Venture rozstrzygnął konkurs na najlepszy startup, w którym do wygrania było joint-venture z funduszem i wsparcie do 500 tys. PLN. Zwycięzcą został projekt FutboLand.pl – platforma przeznaczona do tworzenia i prowadzenia własnych stron piłkarskich.

Fundusz Online Venture rozstrzygnął konkurs na najlepszy startup, w którym do wygrania było joint-venture z funduszem i wsparcie do 500 tys. PLN. Zwycięzcą został projekt FutboLand.pl – platforma przeznaczona do tworzenia i prowadzenia własnych stron piłkarskich.

Do konkursu zgłosiło się blisko 100 pomysłów biznesowych, głównie z branży ICT/Mobile, chociaż znalazły się również projekty deweloperskie oraz MED/Health. Na przełomie 2012 i 2013 roku odbyły się spotkania z pięcioma finalistami, którzy prezentowali swoje projekty przed Kapitułą konkursu. Oceniany był zarówno pomysł biznesowy, zespół, możliwości rozwoju, jak i wskaźniki finansowe. Uwagę jury przykuły zwłaszcza dwa projekty: platforma do odchudzania zawierająca mechanizmy gamifikacji oraz portal FutboLand.pl, który pozwala fanom piłki nożnej na tworzenie i zarządzanie własnymi stronami klubów piłkarskich. Finalnie Kapituła konkursu przyznała pierwsze miejsce autorom Futbolandu. - Projekt nie jest nowym pomysłem na polskim rynku, jednak charakteryzuje się wysoką innowacyjnością technologiczną, która pozwala między innymi modyfikować strony użytkowników w znacznie bardziej zaawansowany i przystępny sposób niż robi to konkurencja. Portal jest zarządzany przez doświadczony i zmotywowany zespół, który przedstawił nam ciekawą wizję rozwoju oraz sposób promocji. Poza tym platforma pasuje do naszego portfolio tematycznie, co dodatkowo działa na jej korzyść, wyzwalając efekt synergii - tłumaczy Mikołaj Lipiński z Online Venture.

FutboLand.pl to powstały w 2013 roku portal internetowy skupiający społeczność kibiców piłkarskich w kraju. Pozwala użytkownikom tworzyć zaawansowane technologicznie strony internetowe, w oparciu o przyjazny i intuicyjny panel. Głównymi wyróżnikami są prostota w zarządzaniu, duża elastyczność, śledzenie statystyk w systemie Google Analytics, a także możliwość zarabiania pieniędzy przez użytkowników w Google Adsense. Jak tłumaczy Adam Włodarczak, pomysłodawca Futboland.pl, plan rozwoju na najbliższe lata zakłada skupianie uwagi na mechanizmach grywalizacji, planowane jest przeprowadzenie szeregu konkursów z wartościowymi nagrodami dla najaktywniejszych użytkowników, a także wprowadzenie funkcjonalności premium i wersji mobile dla stron.

źródło: informacja prasowa