Onlybio.life z 6,5 mln zł dofinansowaniem POIR na rozbudowę linii produkcyjnej i wdrożenie innowacyjnej gamy kosmetyków

Dodane: 02.09.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Onlybio.life, spółka z Grupy Hub.Tech, produkująca naturalne kosmetyki i ekologiczne środki czystości, otrzymała 6,5 mln zł dofinansowania na projekt w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Środki te stanowiące ok. 44 proc. wartości całego projektu – 14,9 mln zł, zostaną przeznaczone na rozwój infrastruktury spółki. Powstanie nowy budynek wraz z liniami produkcyjnymi przeznaczonymi do stworzenia innowacyjnej gamy kosmetyków zawierających w swoim składzie nośniki z enkapsułowaną substancją aktywną.
W 2020 r. Grupa Hub.Tech przeprowadziła liczne inwestycje dające podstawy do dynamicznego tempa wzrostu Onlybio.life w bieżącym roku m.in. ukończenie budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego, optymalizacja kanałów dystrybucji, zwiększenie mocy produkcyjnych, poziomu zapasów oraz ilości zatrudnionych osób. Bydgoska grupa posiada wysoki potencjał kadrowy oraz techniczny do realizacji zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych oraz wprowadzania kolejnych, innowacyjnych produktów na rynek kosmetyczny.

– Cieszymy się, że nasz projekt został wysoko oceniony i zarekomendowany do przyznania dofinansowania POIR. Onlybio.life piastując pozycję lidera na rynku bio-eko-wege kosmetyków sukcesywnie podejmuje się kolejnych wyzwań, chcąc utrzymać to miano przez następne lata. Nie bez powodu jesteśmy beneficjentami zawrotnego tempa rozwoju tego rynku. Poświęcamy wiele środków na dział badań i rozwoju, ale także na marketing samych produktów – komentuje Marcin Pawlikowski, wiceprezes Grupy Hub.Tech.

Nadchodzące produkty Onlybio.life będą zgodne z trendami związanymi z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań z obszaru nanotechnologii do aplikacji w kosmetykach. Nowe cechy i funkcjonalności odpowiadają na zapotrzebowanie zgłaszane przez zidentyfikowanych odbiorców z grup docelowych. Planowane do wdrożenia produkty charakteryzuje szereg przewag związanych m.in. z wysokimi parametrami w obszarze działania nawilżającego, transepidermalnej utraty wody z naskórka, redukcji zmarszczek, czy też regulacji poziomu sebum. Termin zakończenia prac jest ustalony na III/IV kwartał 2022 r., a wprowadzenie produktów na rynek na I kwartał 2023 r.

Grupa Hub.Tech wraz z InventionBio zamierza zadebiutować równolegle na rynku głównym GPW w 2021 r.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem