Open Source Day po raz kolejny zagości w Warszawie

Dodane: 29.03.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Oprogramowanie open source stanowi podstawę wielu rozwiązań technologicznych stosowanych przez szerokie grono użytkowników. Właśnie z tego powodu setka specjalistów spotka się w maju w Warszawie, aby wymieniać się wiedzą podczas konferencji Open Source Day.

 fot. unsplash.com

Już 23 maja w Warszawie odbędzie się kolejna, 11. edycja Open Source Day. To największa w Polsce i tej części Europy konferencja poświęcona otwartym technologiom, co roku gromadząca blisko 1000 uczestników. Program tegorocznej edycji będzie składał się przede wszystkim z praktycznych sesji, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT. Trwa rejestracja na konferencję. Udział w wydarzeniu dla pierwszych 600 osób będzie bezpłatny.    

W ciągu minionej dekady konferencja Open Source Day przyciągnęła w sumie ponad 19 tys. uczestników, zarówno tych obecnych na wydarzeniu, jak i korzystających z transmisji online.  Tegoroczna, jedenasta już edycja odbędzie się 23 maja w hotelu Marriott w Warszawie.

To, co wyróżnia tegoroczną konferencję, to nacisk na dzielenie się wiedzą w formie praktycznych sesji technicznych. Dla specjalistów IT przygotowano aż blisko 20 sesji skupionych wokół 8 bloków tematycznych, takich m.in. jak: cloud computing, data science, monitoring, a także bezpieczeństwo IT. 

– Open Source Day jest dzisiaj platformą wymiany wiedzy i obowiązkowym wydarzeniem dla osób chcących być na bieżąco z najważniejszymi i najaktualniejszymi trendami  w branży nowych technologii. W tym roku postanowiliśmy dodatkowo wzmocnić praktyczny wymiar konferencji, stawiając na sesje techniczne. Tematy poszczególnych bloków zostały dobrane tak, aby odzwierciedlać to, co dziś w sektorze IT jest najważniejsze – mówi Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska, organizator konferencji Open Source Day.  

Oprogramowanie open source, wokół którego skupia się tematyka konferencji stanowi podstawę wielu rozwiązań technologicznych stosowanych przez szerokie grono użytkowników. Najważniejszą zasadą ruchu otwartego oprogramowania jest powszechne i bezpłatne udostępnienie kodu źródłowego, na bazie którego zostało ono stworzone. 

– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak powszechne są dziś otwarte technologie. Bez oprogramowania open source nie byłoby m.in. systemu operacyjnego Android, w który wyposażone jest 90 proc. sprzedawanych dziś w Polsce smartfonów. Ale filozofii open source zawdzięczamy także ideę swobodnego przepływu wiedzy i know how, które przyczyniają się do bardziej dynamicznego rozwoju innowacji – dodaje Dariusz Świąder.

Rejestracja na Konferencję oraz warsztaty odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia i jest bezpłatna dla pierwszych 600 uczestników. Kolejne zgłoszenia podlegają opłacie.

MamStartup został patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem