Opera kupuje brazylijski startup. Nazywają go “Netflixem w świecie aplikacji mobilnych”

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Opera Software przejmuje Bemobi. Brazylijski startup pomaga użytkownikom uzyskać tańszy dostęp do płatnych aplikacji mobilnych Premium. Czy usługa przypadnie do gustu Europejczykom?

Rynek usług mobilnych w Ameryce Łacińskiej dopiero się rozwija. Nic więc dziwnego, że wiele spółek z Europy i Stanów Zjednoczonych inwestuje w tamtejsze rozwiązania. W ostatnim czasie BlaBlaCar postanowił poszerzyć swoją działalność o kolejne miasta w Ameryce Łacińskiej. A teraz Opera Software, norweska spółka znana polskim internautom przede wszystkim z przeglądarki internetowej Opera, poinformowała w oficjalnym komunikacie, o kupnie brazylijskiego startupu.

Na zdjęciu: Lars Boilesen, CEO Opera Software | fot. materiały prasowe 

Opera Software pozyskuje 6 mln użytkowników Bemobi

Mowa o Bemobi, którego już określa się mianem „Netflixa w świecie aplikacji mobilnych”. W ramach startupu brazylijscy przedsiębiorcy rozwijają projekt Apps Club, dzięki któremu użytkownicy smartfonów mogą zasubskrybować wybrane aplikacje mobilne Premium i uzyskać do nich tańszy dostęp za niewielką, tygodniową opłatą abonamentową. Co z pewnością jest wygodnym sposobem użytkowania aplikacji, ponieważ płacimy tylko za te oprogramowania, których w danym momencie rzeczywiście potrzebujemy.

Zespół stojący za Bemobi zadbał również o wygodny dla użytkowników sposób płatności. Ze względu na to, że w Ameryce Łacińskiej sporadycznie korzysta się z kart kredytowych i debetowych, internauci mogą płacić za subskrypcje za pośrednictwem współpracujących ze startupem firm telekomunikacyjnych – opłata za aplikacje jest doliczana do rachunku. Okazuje się, że usługa jest na tyle interesująca, że korzysta z niej obecnie sześć milionów aktywnych abonentów.

Czy subskrypcja aplikacji mobilnych przyjmie się w Europie?

Nic więc dziwnego, że Opera Software zainteresowała się kupnem brazylijskiej spółki. Dla Norwegów bowiem, jest to szansa na pozyskanie kolejnych klientów i poszerzenie oferty. – Opera szybko rozwinęła ekosystem aplikacji mobilnych, a teraz naszym celem jest wprowadzenie innowacji w tym obszarze, w sposób korzystny dla wszystkich – powiedział Lars Boilesen, CEO Opera Software, czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.

Z kolei Pedro Ripper, prezes Bemobi, stwierdził że, włączenie spółki w struktury norweskiego koncernu, umożliwi młodej firmie rozszerzyć działalność o kolejne państwa. Być może więc Apps Club wkrótce zawita do Europy. Tego jednak na razie nie wiadomo. Ale to nie jedyna tajemnica dotycząca transakcji zawartej między Operą Software, a Bemobi. Obie strony nie ujawniają szczegółów umowy.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem