Opt Laser z nominacją do tytułu Startupu Roku 2012

opt laser z nominacja do tytulu startupu roku 2012
Udostępnij:
5 młodych firm działających w AIP przy 5 warszawskich uczelniach zmagało się o nominację do tytułu Startupu Roku 2012 podczas imprezy z cyklu StartUp Mixer. Na uczestników spotkania czekały ciekawe atrakcje i gość specjalny - profesor Andrzej Jacek Blikle.

5 młodych firm działających w AIP przy 5 warszawskich uczelniach zmagało się o nominację do tytułu Startupu Roku 2012 podczas imprezy z cyklu StartUp Mixer. Na uczestników spotkania czekały ciekawe atrakcje i gość specjalny - profesor Andrzej Jacek Blikle. Zwycięską firmą został innowacyjny Opt Laser.

Startup z branży technologicznej, który oferuje innowacyjne moduły laserowe, w czwartek 2 sierpnia został wybrany najlepszym startupem stołecznych AIP. Warszawski Booze Club wypełniła atmosfera rywalizacji. 5 startupów z różnych branż, które działają w 5 warszawskich AIP, prezentowało swoje poczynania biznesowe. Swoje pięć minut miały:

  • Angloville – AIP SGH (najintensywniejszy program doskonalenia języka angielskiego w Polsce),
  • K2 Training – AIP WAT (kompleksowe szkolenia w zakresie rozwoju osobistego),
  • Opt Laser – AIP PW (produkcja i sprzedaż modułów laserowych),
  • Minimal Studio – AIP SGGW (studio architektury wnętrz),
  • Yalla Email Center – AIP UW (system zarządzania wielojęzyczną korespondencją mailową),

Startupy, które brały udział w rywalizacji, znakomicie przygotowały się do wystąpienia. Każda z prezentacji była inna, każda była odbiciem unikalnego charakteru firmy i jej działalności. Angloville z AIP SGH postawiło na prezentację zespołową, odzwierciedlającą synergię podczas nauki języka angielskiego zaproponowaną przez nich metodą. K2 Training reprezentujące AIP WAT podkreśliło partnerstwo panujące w zespole i nacisk, jaki kładzie na kompleksowość szkoleń, które traktuje jako długofalowy proces rozwoju. Opt Laser z AIP PW zaciekawił wszystkich oryginalnością rozwiązań technicznych, jakie ma w swojej ofercie. Minimal Studio z AIP SGGW zaprezentowało znakomite realizacje architektoniczne swojego autorstwa, m.in. ekologiczny dom czy wilanowski penthouse. Firma Yalla Email Center z AIP UW swoim dynamicznym wystąpieniem przekonało zebranych o tym, że ich system zarządzania wielojęzyczną korespondencją mailową działa błyskawicznie.

Zwycięski startup, firma Opt Laser działająca w AIP PW, przekonała jurorów innowacyjnością i skalą, jaką w krótkim czasie biznes osiągnął. „Każda z prezentujących się firm była warta uwagi i zasługiwała na nominację do tytułu Startupu Roku 2012, ale tylko jedna zaprezentowała całkowicie autorskie i innowacyjne rozwiązania w zakresie modułów laserowych, których nie ma nikt inny na świecie – była to zwycięska firma” – uzasadnił decyzję jeden z jurorów StartUp Mixera, Konrad Kurkowski, Wicedyrektor AIP. Z kolei przewodniczący jury, Jacek Palec, Dyrektor Zarządzający AIP, ogłaszając decyzję jurorów, stwierdził: - Nie bez znaczenia jest dla nas skala, jaką zwycięski biznes osiągnął w krótkim czasie, podobnie jak imponującej rangi kontrakty. Tylko globalne aspiracje pozwalają się szybko rozwijać.

Gościem specjalnym warszawskiego StartUp Mixera był profesor Andrzej Jacek Blikle, matematyk, informatyk i przedsiębiorca. Profesor podczas spotkania, opowiedział o modelu zarządzania firmą, jaki z powodzeniem stosował przez wiele lat. Jako doświadczony przedsiębiorca przekazał cenną radę tym z mniejszym stażem: „hierarchia to wymysł, żywcem przeniesiony z armii, ale w firmie się nie sprawdza – najważniejsze jest traktowanie pracowników po partnersku”. Opowiedział też, jak taki model sprawdził się w jego działalności biznesowej. Po zakończeniu oficjalnej części imprezy profesor Andrzej Blikle był najbardziej obleganą osobą na sali. Każdy chciał zaczerpnąć od niego możliwie dużo wiedzy i doświadczenia.

Laureat oprócz możliwości rywalizacji o tytuł Startupu Roku 2012, otrzymał 5 podwójnych voucherów na przejazd do Berlina i z powrotem. Fundatorem nagród dla zwycięzcy warszawskiego StartUp Mixera była firma Simple Express.

źródło: informacja prasowa