optAd360 zamyka rok z siedmioma milionami złotych przychodu

Dodane: 06.02.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

optAd360 to firma działająca na rynku sprzedaży powierzchni reklamowej w modelu programmatic. Powstała na początku 2016 roku i już po pierwszym miesiącu działalności wykazała zyski. Założyciele Jakub Szczepankowski oraz Jarosław Wisłocki wiedzą, że mimo świetnych wyników, to dopiero początek drogi.

fot. pexels.com

W 2017 planowany jest dalszy, intensywny rozwój firmy oraz osiągnięcie pozycji lidera rynkowego.

W 2016 roku firma zrealizowała wszystkie zaplanowane cele. Zespół powiększył się do 13 specjalistów, a powierzchnia biura się potroiła. Wszystkie te sukcesy utwierdziły założycieli w przekonaniu, że odejście z grupy wp.pl było doskonałą decyzją. Praca w korporacji wiązała się z ograniczeniami, których w tym momencie nie ma.

– Możemy realizować swoje pomysły i obserwować ich efekty. Efekty, które przerosły nasze oczekiwania. To cieszy, tym bardziej że u podstaw naszego myślenia leży przede wszystkim dbałość o interesy współpracujących z nami wydawców – mówi Jarosław Wisłocki.

Kolejny rok to jeszcze większe wyzwania jakie stawiają przed sobą i swoim zespołem założyciele firmy.

– W 2017 roku będziemy umacniać swoją pozycję na rynku polskim oraz rozpoczniemy ekspansję na rynkach zagranicznych. W połowie roku do naszego zespołu dołączy 8 osób m.in. z Argentyny, Meksyku, Turcji, Rosji i Brazylii. Uważamy, że prowadzenie biznesu na tych rynkach będzie bardziej dopasowane dla naszych Klientów, jeśli obsługiwać ich będą osoby znające specyfikę poszczególnych krajów. Między innymi dzięki temu planujemy podwoić nasz przychód i zwiększyć zyski – mówi Jakub Szczepankowski.

Usługi, w których specjalizuje się optAd360 to nie tylko pomaganie małym i dużym wydawcom w jak najlepszej monetyzacji ich treści, ale także rozwój całego rynku wydawniczego i jego edukacja o korzyściach płynących z reklamy programmatic.