Orange Polska do szkolenia pracowników wykorzystuje technologię VR od VRLearning

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Orange Polska do szkolenia pracowników wykorzystuje technologię VR od VRLearning

Udostępnij:

Pracownicy Orange Polska, którzy zajmują się obsługą klienta szkoleni są przy pomocy technologii VR, którą dostarczył startup VRLearning. Firma zapowiedziała, że do końca roku z programu skorzysta 180 jej pracowników.

Szkolenia w wirtualnym Laboratorium Orange prowadzone są z zakresu usług takich jak Smart WiFi Box, FunBox, Orange TV GO czy multinagrywarka. Aplikacja i materiały szkoleniowe powstały we współpracy ze startupem VRLearning, który stworzył to rozwiązanie w ramach programu Orange Fab. Operator zaplanował, że do końca bieżącego roku przeszkoli w ten sposób 180 pracowników, a w przyszłym roku rozszerzy zasięg na grupę przeszło 1000 osób.

– Gogle VR odcinają nas od rozpraszającego otoczenia, dzięki czemu łatwiej skupić się na nauce. Ponadto, w wirtualnej rzeczywistości nasi pracownicy niejako wcielają się w rolę klientów, przechodzą przez te same doświadczenia, począwszy od otwarcia opakowania z urządzeniem, poprzez jego podłączenie w domu czy sprawdzenie różnych jego funkcji . Łatwiej im w ten sposób będzie zrozumieć ich punkt widzenia i odpowiadać na pytania – mówi w komunikacie Ewa Krupa, dyrektor Kultury i Rozwoju w Orange Polska.

VRLearning

VRLearning korzysta z technologii VR i AR, aby pomóc korporacjom, których pracownicy i zespoły mają problemy z niską wydajnością spotkań i szkoleń na odległość, a także rozwiązują problem czasu i kosztów zewnętrznego szkolenia stacjonarnego. VRLearning to platforma, która umożliwia szkolenie w wirtualnych pokojach z udziałem trenera, innych pracowników lub osób z HR.

W zeszłym roku firma znalazła się wśród 17 polskich startupów (spośród 130 zgłoszonych), które dostały się do gdańskiego programu akceleracji młodych firm – Space3ac. VRLearning wspierany jest również przez Platformę Transferu Technologii. 

– Dzięki platformie VR-Learning spotykamy się i pracujemy w grupie w wirtualnych salach szkoleniowych i konferencyjnych z innymi pracownikami, trenerem, pracownikiem HR. Managerowie i pracownicy z dowolnego oddziału firmy w trybie zdalnym spotykają i szkolą się bez konieczności dojazdu na miejsce spotkania – czytamy na stronie Platformy Transferu Technologii